Przełomowe działania ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Prokuratura przeszła do aresztowań

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zakrapiana impreza na policyjnym kursie

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

W Gdańsku na polecenie małopolskiego wydziału Prokuratury Krajowej w ręce policjantów wpadł Paweł P., znajomy Iwony Wieczorek, który feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku imprezował z zaginioną. Druga zatrzymana osoba to kobieta także osoba z otoczenia 19-latki.
  • Od 12 lat polskie służby próbują rozwiązać zagadkę zaginicięcia Iwony Wieczorek..
  • Według ustaleń “RMF FM” zatrzymano dwie podejrzane osoby w tej sprawie.
  • Zatrzymanemu Pawłowi P. przeszukano mieszkanie, dzięki którym dotarto do nowych dowodów.
  • Na razie nie wiadomo jakie zarzuty zostaną przedstawione zatrzymanym.
  • Zobacz także: Tysiące imigrantów szturmowało Litwę. “W kraju pozostaje tylko 250”

Dziennikarz stacji “RMF FM” Krzysztof Berenda poinformował o zatrzymaniu dwóch podejrzanych osób, kobiety i mężczyzny ws. zaginięcia Iwony Wieczorek.

Co najmniej jeden z nich imprezował feralnej nocy z zaginioną. Są wiezieni do Krakowa (gdzie działa prokuratorskie Archiwum X). Szykują się zarzuty

– przekazał Krzysztof Berenda.

Policja przeszukała dom zatrzymanego w związku z zaginięciem Iwony Wieczorek Pawła P. niespełna 2 miesiące temu. Podczas tych działań funkcjonariusze zabezpieczyli między innymi telefon mężczyzny, a także karty pamięci. Wcześniej śledczy kilkukrotnie byli u niego, a także w mieszkaniach jego bliskich.

Na razie nie wiadomo, jakie zarzuty mają być postawione zatrzymanym osobom. Jak usłyszał dziennikarz RMF FM, Paweł P. jest w drodze do Krakowa, podobnie jak druga zatrzymana osoba. Informacje o nich są na razie bardzo skąpe. 

W siedzibie małopolskiej Prokuratury Krajowej zatrzymani kobieta i mężczyzna zostaną przesłuchani. Tamtejsza jednostka, zwana prokuratorskim archiwum X prowadzi sprawę od marca 2019 roku. 

Czytaj więcej: Rumunia po wecie Austrii apeluje: Nie odwiedzajcie austriackich kurortów

Sprawa Iwony Wieczorek w Archiwum X

W nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku 19-letnia Iwona Wieczorek bawiła się ze znajomymi w sopockim klubie. Niespodziewanie odłączyła się od przyjaciół i postanowiła wrócić do domu pieszo. Nigdy do niego nie dotarła.

Kamera monitoringu ostatni raz zarejestrowała ją przy wejściu numer 63 na plażę w gdańskim Jelitkowie. Z tego miejsca Iwona Wieczorek do domu miała ok. 2 km. Aby tam dotrzeć, musiała przejść przez tereny leśno-parkowe, niestety tutaj ślad po dziewczynie się urywa.

W trakcie umorzonego w 2012 roku śledztwa dotyczącego zaginięcia 19-latki przesłuchano ok. 300 świadków. Już w czasie śledztwa co najmniej dwukrotnie przeszukano plaże i wydmy oraz pas nadmorski w okolicach, w których ostatnio była widziana. Sprawdzono m.in. stawy i studzienki kanalizacyjne. Przeszukano miejsca wskazane przez jasnowidzów, którzy skontaktowali się z policją lub rodziną zaginionej.

Sprawa zaginięcia Iwony Wieczorek prowadzona jest obecnie w tzw. Archiwum X, działającym w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY