TikTok zakazany w USA? Projekt złożony w Kongresie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TikTok w telefonie komórkowym

TikTok w telefonie komórkowym / Fot. Pixabay

Trzech członków Kongresu przedstawiło we wtorek ustawę, która zakazałaby TikTokowi działania w USA po tym, jak koncern mediów społecznościowych stanął w obliczu reakcji na rewelacje, że dane amerykańskich użytkowników zostały udostępnione w Chinach.

Zobacz także: Erdogan: “Poprosiliśmy prezydenta Putina o wsparcie w kwestii Syrii”

Przedstawiony projekt zakłada zakazanie firmom, które są pod “znaczącym wpływem” Chin, Rosji, Iranu, Korei Północnej, Kuby lub Wenezueli, prowadzenia działalności w USA.

“Tu nie chodzi o kreatywne filmy – tu chodzi o aplikację, która codziennie zbiera dane o dziesiątkach milionów amerykańskich dzieci i dorosłych” – powiedział republikański senator Marco Rubio, jeden z autorów inicjatywy.

Deputowany Raja Krishnamoorthi, demokrata z Illinois, który poparł ustawę, nazwał projekt przepisów “mocnym krokiem” w celu ochrony Amerykanów przed “nikczemną inwigilacją cyfrową i operacjami wpływu reżimów totalitarnych”.

“W czasie, gdy Komunistyczna Partia Chin i nasi inni przeciwnicy za granicą szukają każdej przewagi, jaką mogą znaleźć przeciwko Stanom Zjednoczonym poprzez szpiegostwo i masową inwigilację, konieczne jest, abyśmy nie pozwolili wrogim siłom potencjalnie kontrolować sieci mediów społecznościowych, które mogą być łatwo uzbrojone przeciwko nam” – stwierdził Krishnamoorthi w oświadczeniu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

buzzfeednews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY