Bosak alarmuje: “Posłowie PiS nie znają ustaleń Morawieckiego w Brukseli”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak

Krzysztof Bosak / Fot. PAP/Paweł Supernak. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak ujawnił, jak wyglądało środowe spotkanie premiera z liderami klubów i kół w sprawie prac nad ustawą o Sądzie Najwyższym, która ma pomóc w odblokowaniu unijnych pieniędzy.
  • Rząd Prawa i Sprawiedliwości już nie pierwszy raz próbuje sforsować swoja ustawę, w sposób ekspresowy.
  • Tym razem chodzi o ustawę o Sądzie Najwyższym, która ma spełnić warunki narzucone przez Komisję Europejską.
  • W tej sprawie premier Mateusz Morawiecki udał się niedawno do Brukseli, gdzie eurokraci mieli zgodzić się z taką wersją projektu.
  • Jak alarmuje poseł Krzysztof Bosak, takie sprawy powinny być załatwiane wewnątrz kraju.
  • Ponadto zaproponowane w projekcie przepisy mają być sprzeczne z polską Konstytucją.
  • Zobacz także: Atak wielbłądziej grypy. Lekarze ostrzegają kibiców wracających z mundialu

Jak twierdzi poseł Krzysztof Bosak, rząd chce jak najszybszego i możliwie bezproblemowego przyjęcia ustawy o Sądzie Najwyższym. Bezproblemowego, czyli bez poprawek i zbędnych dyskusji. Z kolei opozycja zgłasza, że brak wcześniejszych konsultacji i wyjście z tą propozycją dopiero teraz to kwestia tego, że rząd nie ma większości do uchwalenia ustawy.

Nowy projekt ustawy o Sądzie Najwyższym późnym wieczorem został opublikowany na stronie internetowej Sejmu. Pierwsze czytanie projektu ma się odbyć w najbliższy czwartek, a kolejne kroki zostaną podjęte na specjalnie zwołanym posiedzeniu Sejmu we wtorek 20 grudnia.

Konfederacja jest, jak pisze na Twitterze Bosak, przeciw handlowaniu projektami polskich ustaw w zamian za możliwość zadłużania Polski i zapewne ustawy nie poprze. Podobnie jak Solidarna Polska, która od dawna krytykuje rząd za zbytnią uległość wobec Brukseli. W tej sytuacji premier Morawiecki szuka poparcia u pozostałych partii opozycyjnych.

Rozwiązanie tego sporu powinniśmy wypracować tu w Polsce, a nie przyjmować dyktat Brukseli

– podkreślił Krzysztof Bosak.

Dodał, że niektórzy liderzy opozycji zgodzili się z nim, że trzeba więcej informacji i że rząd mógłby je przedstawić w najbliższy wtorek na dodatkowym posiedzeniu Sejmu.

Bosak ujawnia ustalenia Morawieckiego w Brukseli

Bosak ujawnił także wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego, który miał powiedzieć politykom opozycji, że ustawa o Sądzie Najwyższym i zakończenie sporu z Brukselą ma służyć także uspokojeniu rynków finansowych.

Wygląda na to, że to nie same pieniądze z KPO są celem, ale uczestniczenie w programie eurozadłużenia jest środkiem do nieprzerwanego, dalszego indywidualnego zadłużania Polski na rynkach finansowych

– wyjaśnił poseł Konfederacji.

Ponadto Bosak zauważył, że ustalenia Morawieckiego są sprzeczne z zapisami polskiej konstytucji.

Cyrk! To na co zgodził się Morawiecki w Brukseli jest sprzeczne z Konstytucją. NSA ma w Konstytucji zamknięty katalog kompetencji. Nie ma w nim sądzenia sędziów. Sędziowie nie są administracją. Opozycja nie może tego poprzeć!

– podkreślił wiceprezes Ruchu Narodowego.

Czytaj więcej: Elektrownia jądrowa w Polsce. Niemieckie landy wyrażają sprzeciw

Zatrważające nieprzygotowanie posłów

Poseł Konfederacji podzielił się również swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi znajomości posłów Prawa i Sprawiedliwości na temat ustaleń Morawieckiego. Niestety większość wykazała brak zainteresowania, a po medialnym rozgłosie tematu zaczęli oni dopiero wypytywać się innych.

Posłowie PiS prawie nic nie wiedzą w Sejmie o co chodzi z tym projektem Morawieckiego i eurokratów o anarchii w sądach. Jedni pytają drugich

– alarmuje Krzysztof Bosak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, se.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY