Miękkie lądowanie Dacy. Były prezes Wód Polskich z nową posadą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przemysław Daca z nową posadą

Przemysław Daca / Fot. Twitter

Wyrzucony przez premiera za katastrofę na Odrze prezes Wód Polskich Przemysław Daca właśnie znalazł nową pracę. Został wicedyrektorem w Instytucie Ochrony Środowiska, który bada katastrofę na Odrze - pisze Onet.pl.
  • Były prezes Wód Polskich Przemysław Daca według ustaleń “Onetu” został został zastępcą dyrektora ds. zmian klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska.
  • Ponadto Daca ma zajmować się badaniem katastrofy na Odrze.
  • Warto przypomnieć, że został on odwołany ze względu na niepowodzenia przy walce z katastrofą ekologiczną.
  • Zobacz także: Będzie nowy podatek dla największych przedsiębiorstw? Trwają negocjacje w UE

Przemysław Daca był jednym z dwóch urzędników, którzy zostali zdymisjonowani w związku z katastrofą ekologiczną na Odrze. Premier Mateusz Morawiecki uznał, że Wody Polskie zawiodły, a sam Daca stał się uosobieniem chaosu komunikacyjnego i organizacyjnego.

Według ustaleń Onetu Przemysław Daca po dymisji zaliczył miękkie lądowanie i został powołany na stanowisko zastępcy dyrektora ds. zmian klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska.

Co ciekawe, jednostka zajmuje się m.in. badaniem… katastrofy na Odrze, za którą nowy wicedyrektor instytutu został wyrzucony z poprzedniej pracy

– podaje portal “onet.pl”.

Czytaj więcej: Namibia gotowa przyjąć uchodźców ekonomicznych z Niemiec. “Tylu, ilu będzie chciało przyjechać”

Przemysław Daca w Instytucie Ochrony Środowiska

Portal dodaje, że wstępny raport Instytutu Ochrony Środowiska na temat masowego śnięcia ryb w Odrze opublikowano pod koniec września, gdy Daca w nim jeszcze nie pracował, ale jak mówili wówczas eksperci, zespół nadal miał pracować. Instytut Ochrony Środowiska podlega Ministerstwu Klimatu, na czele którego stoi Anna Moskwa.

Jej mężem jest Paweł Rusiecki, który od stycznia 2021 r. jest wiceszefem… Wód Polskich do spraw zarządzania środowiskiem wodnym. Zatem przez półtora roku był podwładnym Przemysława Dacy, który właśnie odnalazł się w podległym żonie Rusieckiego instytucie

– czytamy dalej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

money.pl, twitter.com, onet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY