Budowa domu na uproszczonych procedurach. Wiemy, ile osób skorzystało z nowych przepisów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Piotr Uściński

Piotr Uściński / Fot. Facebook

Już ponad tysiąc rodzin rozpoczęło budowę domu do 70 metrów kwadratowych – poinformował wiceminister rozwoju i technologii, Piotr Uściński. Zapowiedział dalsze ułatwienia.

Zobacz także: PiS ma nowe propozycje dla rolników

Od stycznia obecnego roku weszły w życie przepisy zakładające, że w przypadku budowy domu do 70 metrów kwadratowych obowiązują uproszczone procedury. Inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę, a także kierownika i dziennika budowy. W przypadku gdy na danym terenie nie ma miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, potrzebne jest uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy.

Już ponad tysiąc osób rozpoczęło budowę domów do 70 metrów kwadratowych zabudowy, ale w kondygnacjach prawie do 100 metrów kwadratowych. Jak widzimy, dla tych osób jest to rozwiązanie bardzo dobre. Pewnie w kolejnych latach będzie się to jeszcze bardziej rozwijało i kolejne rodziny będą się budowały i cieszymy się, iż ludzie korzystają z uproszczeń prawnych – powiedział wiceminister Uściński.

Zaznaczył, że rząd spodziewał się, że z nowych przepisów skorzysta więcej osób. Obecne statystyki tłumaczy kryzysem gospodarczym.

Jednocześnie zapowiedział, że wkrótce dojdzie do kolejnych ułatwień w procedurach budowlanych. Tym razem będą one dotyczyć domów powyżej 70 metrów kwadratowych. W tym przypadku będzie jednak obowiązek ustanowienia kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Projekt noweli jest obecnie na końcowym etapie uzgodnień rządowych, ale w niedługim czasie trafi do parlamentu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY