Austria przeciwna Rumunii i Bułgarii w strefie Schengen. Zarzuca zbyt słabą ochronę granic

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Przejście graniczne z Białorusią

Przejście graniczne z Białorusią / Fot. PAP/Artur Reszko Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Zdaniem austriackiego kanclerza Karla Nehammera, Rumunia i Bułgaria niedostatecznie dobrze chronią granice zewnętrzne UE, przez co do Austrii przedostają się ogromne rzesze nielegalnych imigrantów. Z tego powodu Austria postawiła weto wobec propozycji dołączenia tych krajów do strefy Schengen.

Zobacz także: Trwa akcja “Paczuszka dla maluszka”. Jak wesprzeć?

Jak poinformował kanclerz Austrii Karl Nehammer, w ciągu ostatniego roku odnotowano w tym kraju 100 tys. nielegalnych imigrantów, z czego 75 tys. nie zostało jeszcze zarejestrowanych. Mieli oni przedostać się do UE poprzez Rumunię i Bułgarię.

Austriacki polityk podkreślił, że rejestracja uchodźców tak naprawdę powinna mieć miejsce podczas przekraczania zewnętrznej granicy UE. Tak się jednak nie dzieje, natomiast w wyniku przeprowadzanych z imigrantami wywiadów i analizy danych na ich urządzeniach mobilnych austriackie władze pozyskały dane, że wielu z nich przybyło przez Rumunię i Bułgarię. Te dwa kraje mają natomiast zupełnie inne dane.

Rozszerzeniu strefy Schengen sprzeciwiła się także Holandia. Możliwość rezygnacji z weta Nehammer dopuszcza tylko w takim przypadku, jeśli ochrona granic w Bułgarii i Rumunii rzeczywiście ulegnie poprawie.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

euractiv.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY