Wiceszefowa PE zatrzymana w związku ze śledztwem ws. korupcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Unia Europejska

Parlament Europejski, Strasburg / Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pięć osób, w tym wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego Evę Kaili i jej partnera, zatrzymano w Brukseli i jej okolicy w związku z toczącym się śledztwem w sprawie korupcji, w którą uwikłane są również władze Kataru.

Zobacz także: Były szef francuskiego wywiadu: Francja musi podjąć zdecydowane działania w związku z kryzysem imigracyjnym

Eva Kaili należy do grupy Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. Została zatrzymana przez policję w celu przesłuchania. Jak podał grecki dziennik “Kathimerini”, w związku z toczącym się śledztwem została wyrzucona z greckiej socjalistycznej partii PASOK, do której należała.

Funkcjonariusze belgijskiej policji w ramach toczącego się śledztwa przeszukali w piątek 16 domów. Jak przekazała tamtejsza prokuratura, w wyniku śledztwa odzyskano do tej pory około 600 tys. euro w gotówce.

Według doniesień medialnych, oprócz Kaili i jej partnera, w gronie zatrzymanych są również były eurodeputowany z ramienia Socjalistów i Demokratów oraz wysoki rangą działacz związkowy. Katar miał korumpować urzędników “o znaczącej pozycji politycznej i/lub strategicznej” w Parlamencie Europejskim, wysyłając im “znaczne kwoty pieniędzy” i “ważne prezenty”. Toczące się śledztwo ma wyjaśnić, czy Katar próbował wpływać na stanowiska w Parlamencie Europejskim w sposób “wykraczający poza klasyczny lobbing”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF 24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY