Trzaskowski narzeka na pracę prokuratury. “Martwi mnie to i niepokoi”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski / Fot. YouTube

Prezydent Warszawy stawił się na przesłuchanie w prokuraturze regionalnej w Szczecinie w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym ujawniania osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych. Chodzi o sprawę SMS-ów m.in. Michała Domaradzkiego i prok. Ewy Wrzosek.
  • Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stawił się na przesłuchanie w prokuraturze regionalnej w Szczecinie.
  • Składał on zeznania w charakterze świadka ws. dotyczącej postępowania karnego.
  • Jego zdaniem jego korespondencja ws. bezpieczeństwa nie powinna być ujawniana opinii publicznej.
  • Zobacz także: Klinika “Budzik” w Warszawie. Otwarcia dokonał Zbigniew Ziobro

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski stawił się na przesłuchanie w prokuraturze regionalnej w Szczecinie w charakterze świadka w śledztwie dotyczącym ujawniania osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych.

Po przesłuchaniu powiedział do mediów, że nie rozumie, dlaczego prokuratura posiada dostęp do jego wiadomości wysyłanych z warszawskim dyrektorem bezpieczeństwa. Zamartwiał się on również, że jego korespondencja dotycząca bezpieczeństwa może być z łatwością ujawniona opinii publicznej.

Dziwi mnie, że treść moich SMS-ów wymienianych z dyrektorem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo znalazła się w rękach prokuratury i dlaczego jest ujawniana. Ja nie jestem w stanie tego potwierdzić, nie jestem w stanie sformułować konkretnych zarzutów, natomiast w przestrzeni medialnej pojawiało się mnóstwo domniemań i pytań dotyczących nieuzasadnionej inwigilacji polityków i takie pytania w tym kontekście muszą paść

– powiedział prezydent Warszawy.

Czy teraz każda moja wymiana SMS-ów z ludźmi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w mieście będzie podawana do opinii publicznej

– podkreślił Rafał Trzaskowski.

Czytaj więcej: Nowa inwestycja Mercedesa w Polsce. Fabryka elektrycznych samochodów dostawczych

Trzaskowski narzeka na pracę prokuratury

Podkreślił, że takie sprawy jak ta są podejmowane, ze względu na to, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ma takie, a nie inne intencje. Zaznaczył, że niepokoi go, że treść SMS-ów prezydenta miasta z dyrektorem bezpieczeństwa, która z natury jest wrażliwa, jest ujawniana.

Martwi mnie to i niepokoi

– zaznaczył.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY