Przymusowe aborcje w Nigerii. Nie będzie dochodzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stop aborcji

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Według pojawiających się doniesień, nigeryjska armia miała dokonywać systemowej akcji przymusowych aborcji wobec kobiet i dziewcząt, które wcześniej padły ofiarą Boko Haram. Wyjaśnień w tej sprawie zażądał Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres. Nigeryjskie władze poinformowały natomiast, że nie będzie dochodzenia w tej kwestii.

Zobacz także: USA: Szpital odmówił nieszczepionej na COVID-19 14-latce ratującego życie przeszczepu nerki

Wg Reutersa nigeryjska armia co najmniej od 2013 roku prowadziła tajny, systematyczny i nielegalny program aborcyjny na północnym wschodzie kraju. Od tego czasu miało dojść do co najmniej 10 tys. morderstw dzieci nienarodzonych.

Sekretarz Generalny z niepokojem przyjmuje do wiadomości zarzuty dotyczące systemowych i przymusowych aborcji, których zgodnie z doniesieniami dokonuje nigeryjska armia wobec kobiet i dziewcząt, które już wcześniej padły ofiarą Boko Haram – poinformował rzecznik ONZ Stephane Dujarric.

ONZ wezwało “władze Nigerii do pełnego zbadania tych zarzutów i upewnienia się, że dojdzie do ich wyjaśnienia.” Zaniepokojenie sytuacją wyraziły też władze USA. Rzecznik Departamentu Stanu USA przekazał, że administracja prezydenta Bidena jest “głęboko zaniepokojona” i dodał:” zachęcamy rząd Nigerii, aby poważnie potraktował zarzuty i przeprowadził dokładne i jawne dochodzenie.”

Jednak władze Nigerii pozostają na takie słowa niewzruszone. Zwierzchnik sił zbrojnych Nigerii stwierdził w czwartek, że wojsko nie będzie prowadzić dochodzenia w sprawie raportu, tłumacząc, że nie jest on prawdziwy. Także nigeryjski rząd nie chciał ustosunkować się do sprawy.

Jak informowało Radio Watykańskie w 2020 roku, 2018 r. ponad 700 tys. dzieci nienarodzonych straciło życie w Nigerii na skutek aborcji wykonanych przez giganta światowego przemysłu śmierci – Marie Stopes International. MSI to należąca do International Planned Parenthood organizacja, dotowana m.in. przez rząd Wielkiej Brytanii czy Unię Europejską.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

dziennik.pl, vaticannews.va

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY