USA: Szpital odmówił nieszczepionej na COVID-19 14-latce ratującego życie przeszczepu nerki

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Pixabay

14-letniej ocalałej sierocie z Ukrainy odmówiono ratującego życie przeszczepu nerki, ponieważ rodzice adopcyjni nie pozwolili jej zaszczepić zastrzykiem przeciw COVID.

Zobacz także: Ks. Kossen chce za papieża kobietę z Afryki. “Kościół musi upaść”

Potrzebuje przeszczepu nerki, aby żyć

14-letnia Julia ma zespół Seniora Løkena, rzadką chorobę genetyczną, w której nerki i oczy stopniowo zawodzą. Obecnie jest dializowana i potrzebuje przeszczepu nerki, aby żyć.

Odnoszę się do tego tak samo dla mojej córki Julii, jak dla każdego z moich ośmiu biologicznych dzieci lub innych adoptowanych dzieci. Julia jest moim dzieckiem i boję się, że zastrzyk przeciw COVID ją zabije – powiedziała Chrissy Hicks w rozmowie z National File, dodając, że “zrobiła badania” na ten temat i ma wykształcenie medyczne.

Pomimo tego, że wcześniej lekarz w Duke Children’s Hospital w Durham w Karolinie Północnej na wschodzie USA powiedział, że szczepionki przeciw COVID nie są wymagane do przeszczepu nerki, po pewnym czasie Chrissy i Lee Hicks zostali poinformowani, że jednak jest to obowiązkowe.

Chrissy Hicks wyjaśniła, że 7 października ona i jej mąż rozmawiali z “wieloma lekarzami” w placówce i otrzymali sprzeczne relacje na temat wymagań dotyczących przeszczepów nerek. Podczas gdy dr Eileen Tsai Chambers, specjalista od przeszczepów nerek u dzieci, powiedziała, że szczepionka przeciw COVID jest wymagana do takiego przeszczepu, dr Daniel Chang powiedział, że szczepionka jest “wysoce zalecana”, ale nie obowiązkowa, i że “rodziny otrzymały przeszczepy bez niej”.

Następnie, 9 listopada, koordynator ds. odnowy biologicznej Catherine Thomas wysłała rodzicom e-mail, informując ich w pierwszym e-mailu o tym, co było “zalecane” do operacji przeszczepu, a w drugim e-mailu z “innym sformułowaniem”, co było “wymagane” do operacji.

Szpital odmawia pomocy

10 listopada komisja szpitalna, której powierzono nadzór nad Julią, kategorycznie odmówiła jej przeszczepu nerki, ponieważ jej rodzice nie chcieli jej zaszczepić przeciwko COVID.

Założono zbiórkę GiveSendGo, aby pomóc w pokryciu kosztów podróży i zakwaterowania nie tylko Julii i jej matki, ale także jej potencjalnego dawcy, ponieważ rodzina jest teraz zmuszona szukać możliwości przeszczepu poza stanem.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Life Site News

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY