Kryzys kultury jedną z przyczyn depopulacji. Gliński: “Pewne programy polityczne mówią, że dziecko przeszkadza planecie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Canva

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński, uznał kryzys współczesnej kultury za główną przyczynę depopulacji w krajach rozwiniętych, ponieważ nie sprzyja posiadaniu dzieci. Wiceszef rządu uczestniczył w konferencji podsumowującej III Kongres Demograficzny w Polsce.
  • Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński wskazał na jedną z przyczyn depopulacji.
  • Zdaniem profesora forsowana współcześnie kultura przeciwstawia się idei posiadania potomstwa.
  • Ponadto pewne nurty polityczne stwierdzają wprost, że dzieci przeszkadzają planecie.
  • Zobacz także: Putin boi się ludzi? Kreml odwołał tradycyjną konferencje

Minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński zauważył, mamy z jednej strony do czynienia z depopulacją, a z drugiej strony – z presją migracyjną wywołaną m.in. wzrostem ludności w niektórych rejonach świata. Polityk przyznał, że politycy na całym świecie nie potrafią sobie z tym problemem poradzić.

Odnosząc się do kryzysu współczesnej kultury, wicepremier Piotr Gliński wskazał na trzy obszary tego zjawiska. Jednym z nich są bieżące trendy w kulturze, które zniechęcają Polaków do posiadania dzieci.

Dominujące trendy współczesnej kultury nie sprzyjają posiadaniu dzieci. To są różne zjawiska – od patologicznych po ideologiczne. Jest to forsowanie pewnego stylu życia, który nie potrzebuje dzieci, czy wręcz formowanie pewnych programów politycznych, które mówią o tym, że dziecko przeszkadza planecie. (…) Przekłada się to na wiele kwestii kulturowych i nie potrafimy sobie z tym do końca poradzić

– powiedział prof. Piotr Gliński.

Czytaj więcej: Dziewiąty pakiet sankcji przeciwko Rosji. Borrell: “Brak obecnie porozumienia”

Niski wskaźnik dzietności w Polsce

Innymi obszarami, które negatywnie wpływają na demografię w Polsce to niska dostępność mieszkań oraz niewystarczająca polityka społeczna.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego zaznaczył, że pomimo sukcesu programu 500 plus nadal jest sporo do zrobienia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY