Erdogan o tureckich pociskach: Grecy mówią, że uderzą w Ateny. Oczywiście, że tak

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Turcji Recep Erdogan

Prezydent Turcji Recep Erdogan / Fot. Twitter

Teraz zaczęliśmy budować nasze rakiety. Oczywiście, ta produkcja przeraża Greków. Kiedy mówisz „Tajfun” [pocisk balistyczny krótkiego zasięgu produkcji tureckiej – red.], Grek jest przerażony. Oni (Grecy) mówią, że on uderzy w Ateny. Oczywiście, że uderzy - powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan.

Zobacz także: Ardanowski: Głód zapanuje już nie tylko w Afryce czy na Bliskim Wschodzie, ale również i u nas

To nie pierwsza tego typu prowokacyjna wypowiedź tureckich polityków wobec swoich sąsiadów. Jak przypomina grecki portal informacyjny „Ekathmerini”, kilka dni wcześniej turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu zagroził Grecji inwazją, jeśli ta nie zdemilitaryzuje swoich wysp na Morzu Egejskim. Jego zdaniem Turcja „nagle przybędzie w ciągu nocy”.

Jak zwracają uwagę media, zarówno w Turcji, jak i w Grecji w przyszłym roku będą miały miejsce wybory. Takie wypowiedzi mogą być obliczone na przysporzenie sobie popularności głosujących.

W latach 1915–1917 Turcy, tworzący wówczas Imperium Osmańskie, dokonali ludobójstwa Ormian, które pochłonęło, wedle różnych szacunków od miliona do 1,5 miliona ofiar śmiertelnych. Ludobójstwo Ormian jest drugim po Holocauście najlepiej udokumentowanym i opisanym ludobójstwem dokonanym przez władze państwowe na grupie etnicznej w czasach nowożytnych. Podobne działania stosowano wówczas wobec Greków. Kampania przemocy rządu osmańskiego, a potem tureckiego przeciwko własnym obywatelom – Grekom, odbywała się poprzez masowe mordy, przymusowe deportacje – w tym tzw. marsze śmierci oraz zbiorowe wypędzenia. Masowe mordy objęły głównie Pont, obszar starożytnego osadnictwa greckiego, ale także Kapadocję, Jonię i wschodnią Trację. Według różnych szacunków od 450 tys. do 750 tys. Greków zostało zamordowanych, bądź zmarło z ran, głodu i chorób wywołanych w tym okresie w wyniku prowadzonej wobec nich ludobójczej polityki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, PCh24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY