Niedzielski: Rusza rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla dzieci do 4. roku życia

covid-19
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. PAP/Paweł Supernak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, 12 grudnia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku od szóstego miesiąca do czterech lat. Do Polski dotarło póki co pół miliona dawek preparatu.

Zobacz także: MON powołuje do wojska. WCR wyjaśnia kwestię ćwiczeń wojskowych

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia, obecne zasoby preparatu wystarczą na zaszczepienie blisko 168 tys. dzieci trzema dawkami. Adam Niedzielski poinformował, że w przypadku większego zapotrzebowania dostawy mogą zostać uzupełnione. Dzieci będą szczepione preparatem Comirnaty firmy Pfizer.

Procedury są takie same jak w przypadku szczepionek dla innych grup wiekowych.

Jeżeli chodzi o możliwość zapisywania się, to w nocy z 11 na 12 grudnia wystawione zostaną e-skierowania dla dzieci od sześciu miesięcy do czterech lat. Populacja tej grupy wiekowej to blisko 2 mln dzieci. Od 12 grudnia będzie można zarejestrować dziecko na szczepienie albo poprzez „mojeIKP” bądź tradycyjnie poprzez infolinię pod numerem 989, która jest czynna codzienne w godzinach od 7.00 do 20.00, albo bezpośrednio w punkcie szczepień – powiedział minister.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY