Francja chce wesprzeć polską transformację energetyczną. Becht: “Chcemy nadal rozwijać naszą współpracę gospodarczą”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wizyta Oliviera Bechta w Polsce

Francuski minister ds. przemysłu Olivier Becht / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

W czwartek i piątek wizytował w Polsce francuski minister ds. przemysłu Olivier Becht. Wziął on udział w Polsko-Francuskim Forum Gospodarczym. Spotkał się również z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą jak i przedstawicielami francuskich firm w naszym kraju.

W piątek w Krakowie odbywa się Polsko-Francuskie Forum Gospodarcze, w którym udział biorą przedstawiciele polskich i francuskich władz oraz środowisk biznesowych. Forum poświęcone jest polsko-francuskiej współpracy w sektorach odnawialnych źródeł energii, wodoru i energetyki jądrowej oraz innowacjom i transformacji cyfrowej w gospodarce.

Czytaj więcej: Hiszpania: Fałszywy poród w samolocie dał pretekst do ucieczki imigrantów

Transformacja energetyczna w Polsce

Na to wydarzenie przybył francuski minister ds. przemysłu Olivier Becht, który spotkał się z przedstawicielami polskiego rządu oraz przedstawicielami francuskich firm założonych w Polsce.

Becht odwiedził warszawski oddział Veolii, francuskiej grupy obecnej w Polsce od ponad 20 lat oraz rozmawiał z kilkoma polskimi inwestorami mającymi siedzibę we Francji; minister podkreślił, że przedstawiciele społeczności francuskiej w Polsce, podobnie jak ludność polska wykazała się niezwykłą mobilizacją w przyjmowaniu uchodźców z Ukrainy i organizowaniu ich wyjazdów do Francji

– podało francuskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY