Hiszpania: Fałszywy poród w samolocie dał pretekst do ucieczki imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter

Hiszpańskie władze nadal poszukują 12 obcokrajowców, którzy uciekli z komercyjnego samolotu podczas awaryjnego lądowania na barcelońskim lotnisku El Prat w środę. Samolot, który przewoził 228 pasażerów z Casablanki w Maroku do Stambułu w Turcji, został skierowany do drugiego miasta Hiszpanii po tym, jak ciężarna kobieta na pokładzie udawała, że rodzi.

Zobacz także: Merkel przewiduje jak zakończy się wojna. Ostra odpowiedź Daniłowa: “Kapitulację można przyjąć na stojąco”

Ponieważ lot był uziemiony, grupa 28 pasażerów skorzystała z okazji, aby uciec z samolotu, gdy tylko otworzyły się drzwi po wylądowaniu i uciec po płycie, jak podaje hiszpański rząd.

Połowa uciekinierów została zatrzymana niemal natychmiast, w tym ciężarna kobieta, która twierdziła, że odeszły jej wody, podczas gdy kolejnych dwóch zostało aresztowanych później, jeden na terenie lotniska, a drugi w pobliżu.

Z początkowych 14 osób, które zostały schwytane, pięć zostało odesłanych do samolotu Pegasus Airlines, a reszta ma zostać deportowana z powrotem do Maroka.

Ciężarna kobieta została odwieziona do pobliskiego szpitala, gdzie nie znaleziono żadnych dowodów na to, że rodziła. Została aresztowana pod zarzutem zakłócania porządku publicznego i ma zostać deportowana.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

rmx.news

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY