Trwają protesty w Mongolii. Rząd reaguje na korupcję

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty w Mongolii

Protesty antyrządowe w Mongolii / Fot. Twitter

W stolicy Mongolii Ułan Bator nie ustają rozpoczęte w niedzielę protesty w związku z kradzieżą węgla na ogromną skalę, której dopuścić się mieli rządzący.
  • Od poniedziałku w stolicy Mongolii trwają protesty antyrządowe spowodowane korupcją dot. potajemnej sprzedaży węgla.
  • Minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Hiszgegyin Niambaatar poinformował o aresztowaniu byłego szefa państwowej spółki wydobywczej.
  • Ponadto aresztowano innych 15 urzędników podejrzanych w sprawie.
  • Zobacz także: Kolejne stany USA zakazują TikToka. „To zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa USA”

Aresztowano byłego szefa państwowej firmy zajmującej się wydobyciem i eksportem węgla, a śledztwem objętych jest 15 innych urzędników. O aresztowaniu byłego urzędnika poinformował minister sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Mongolii Hiszgegyin Niambaatar. Powiedział, że w nocy ze środy na czwartek przeprowadzono przeszukania w domach podejrzanych i powołano grupę roboczą, która ma pomóc w śledztwie.

Czytaj więcej: Belgia: Kordon policyjny wokół domu wicepremiera. “Poważne zagrożenie”

Trwają protesty w Mongolii

Jednak protesty w Mongolii nie ustały. Na placu przed pałacem rządowym zgromadziło się w czwartek około tysiąca osób. Na Suche Batora, centralny plac Ułan Bator przybyli spoza stolicy ludzie wierzchem na koniach. Stróże prawa poprosili ich o opuszczenie placu, lecz jeźdźcy nie posłuchali.

Nie przyjechaliśmy na koniach by zakłócać porządek, ale po to, by pokazać, że na prowincji również popieramy ruch protestacyjny. Chcemy spotkać się z przedstawicielami władz i wyrazić swoją opinię

– przekazali protestujący na koniach.

Protesty rozpoczęły się w niedzielę. Demonstranci domagają się „ujawnienia korupcji władz i wskazania złodziei, którzy ukradli węgiel o wartości 44 bilionów tugrików (12,9 mld dolarów)”. W poniedziałek protestujący próbowali wtargnąć do pałacu rządowego, ale szturm został odparty. Sześć osób, w tym czterech pracowników ochrony Pałacu, odniosło obrażenia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY