Belgia: Kordon policyjny wokół domu wicepremiera. “Poważne zagrożenie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Jak informują belgijskie media, dom tamtejszego wicepremiera i ministra sprawiedliwości Vincenta Van Quickenborne'a został otoczony przez kordon policyjny, z powodu zagrożenia, jakie ma mu grozić ze środowisk handlarzy narkotyków. Zamknięto też okoliczne drogi dojazdowe.
  • Już we wrześniu informowano aresztowano czterech Holendrów, którzy planowali porwanie belgijskiego wicepremiera i ministra sprawiedliwości. Z kolei w samochodzie zaparkowanym przed jego domem znaleziono karabiny maszynowe, taśmy samoprzylepne i materiały wybuchowe.
  • Jak podaje brytyjski tygodnik “The Economist”, Belgia ma reputację europejskiego centrum handlu kokainą.
  • Z kolei francuski “Le Monde” ocenił, że Belgia może się stać “narko-państwem”. Pisał też o wojnach gangów narkotykowych w tym kraju.
  • Zobacz także: Peru: Prezydent rozwiązał parlament. Parlament odwołał prezydenta

Belgia może się stać “narko-państwem”

Jak podaje brytyjski tygodnik “The Economist”, Belgia ma reputację europejskiego centrum handlu kokainą. Narastające zagrożenie ze strony gangów narkotykowych dotknęło też belgijskiego wicepremiera. Policyjny kordon otacza jego dom w Kortrijk na północy Belgii.

Z kolei francuski “Le Monde” ocenił, że Belgia może się stać “narko-państwem”. Pisał też o wojnach gangów narkotykowych w tym kraju.

Wicepremier na celowniku

Już we wrześniu informowano aresztowano czterech Holendrów, którzy planowali porwanie belgijskiego wicepremiera i ministra sprawiedliwości. Z kolei w samochodzie zaparkowanym przed jego domem znaleziono karabiny maszynowe, taśmy samoprzylepne i materiały wybuchowe.

Van Quickenborne jest członkiem partii Flamandzcy Liberałowie i Demokraci (Open VLD). Obecne funkcje rządowe pełni od 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY