W Polsce zostanie otwarta placówka medyczna dla osób z zespołem Downa? “Polska jest krajem kluczowym dla ochrony życia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Fundacja Jérôme Lejeune’a chce w ciągu najbliższej dekady otworzyć w Polsce placówkę medyczną dla osób z zespołem Downa. Podobne istnieją już m.in. we Francji i Hiszpanii.

Zobacz także: 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Zebrano 260 ton produktów

Pablo Siegriest, dyrektor hiszpańskiego oddziału Fundacji Jérôme Lejeune’a, podczas swojej wizyty w Polsce poinformował o planach na przyszłość. W naszym kraju ma powstać placówka medyczna dla osób z zespołem Downa.

Wiele się mówi o potrzebach socjalnych czy rehabilitacji osób z Trisomią 21. Tymczasem medycyna idzie ciągle do przodu i może zapewnić osobom z zespołem Downa bardzo komfortowe życie, zwłaszcza wtedy, kiedy trisomii towarzyszą schorzenia współistniejące – wyjaśnia Jakub Bałtroszewicz, prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i Fundacji JEDEN Z NAS.

Aktualnie, poza rodzimą Francją, Fundacja Jérôme Lejeune’a działa także w Hiszpanii i USA. Wśród planów ma pojawienie się także w Polsce.

W czasie naszych rozmów powtórzył to, co często słyszę od moich przyjaciół z Europy, że Polska jest krajem kluczowym dla ochrony życia – jest duszą Europy, jej działanie jest kluczowe dla sukcesu takich projektów jak Federacja ONE OF US – powiedział Bałtroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

jedenznas.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY