26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Zebrano 260 ton produktów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

260 ton jedzenia zebrano w ramach 26. edycji świątecznej zbiórki, organizowanej przez banki żywności. Akcja odbyła się pod koniec listopada w ponad dwóch tysiącach sklepów w 500 polskich miastach.
  • Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Beata Ciepła podsumowała 26. edycję Świątecznej Zbiórki Żywności.
  • W tym roku zebrano łącznie 260 ton produktów, które zostaną przekazane najuboższym.
  • Kobieta wskazywała, że jeszcze kilka lat temu udawało się zebrać nawet trzy razy więcej żywności niż obecnie, ale uwzględnia ona zawirowania inflacyjne oraz epidemiczne.
  • Ponadto w zbiórkę żywności od wielu lat zaangażowana jest również Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.
  • Zobacz także: Skandaliczny wyrok ukraińskiego sądu ws. nazistowskich symboli

W wybranych sklepach ustawione były specjalne kosze, do których można było włożyć produkty żywnościowe z długim terminem przydatności jak np. ryż, mąka, kasza, makaron, konserwy, przetwory czy słodycze. W sumie klienci sklepów zostawili w koszach 260 ton żywności.

Jeszcze trzy lata temu udawało nam się zbierać blisko trzy razy więcej, ale mamy świadomość, że zarówno okres pandemii, nasza hojność oraz otwartość na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy przybyli w tym roku do naszego kraju, jak i inflacja, która dotyka nas wszystkich, spowodowały, iż nie udało się osiągnąć wyników sprzed lat. Wynik 260 ton żywności jest bardzo dobry, a same banki żywności już dzielą pożywienie i przekazują je do organizacji partnerskich, tak aby trafiło na świąteczne stoły osób potrzebujących

– poinformowała prezes Federacji Polskich Banków Żywności Beata Ciepła.

Warto zwrócić uwagę, że w akcję zaangażowana jest od wielu lat Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda. W zeszłym tygodniu brała ona udział w pakowaniu paczek żywnościowych oferowanych przez Kancelarię Prezydenta.

Jest to akcja bardzo bliska memu sercu. Szczególnie w ostatnich latach, naznaczonych pandemią koronawirusa i kryzysem ekonomicznym wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę 

– powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj więcej: Katastrofa tureckiego myśliwca. Pilot zdążył się katapultować

Czym jest Federacja Polskich Banków Żywności?

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego zrzeszająca 32 banki żywności w całej Polsce.

Każdy z nich codziennie odbiera ze sklepów i od producentów niesprzedane, dobre jakościowo produkty, które następnie trafiają do organizacji pomocowych takich jak jadłodajnie, świetlice środowiskowe czy hospicja. W Polsce w skrajnym ubóstwie wciąż żyje 1,6 mln osób.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY