Urzędnicy na Tajwanie nie mogą już korzystać z TikToka. Taka jest decyzja władz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
TikTok w telefonie komórkowym

TikTok w telefonie komórkowym / Fot. Pixabay

Republika Chińska zdecydowała, że na urządzeniach komunikacyjnych urzędników nie będzie już można korzystać z TikToka. Ma to być spowodowane zagrożeniem "dla bezpieczeństwa informacji narodowych".

Zobacz także: Musk zwalnia prawnika. W tle sprawa laptopa Huntera Bidena

Ministerstwo Cyfryzacji Republiki Chińskiej poinformowało, że Douyin (chińska wersja TikToka) i TikTok zostały uznane za “produkty szkodliwe dla bezpieczeństwa informacji narodowych”. W związku z tym nie będzie można ich używać na urządzeniach urzędników – od smartfonów po laptopy.

Niewykluczona jest także blokada dla pozostałych użytkowników. Na razie ministerstwo zapowiada, że “należy przeprowadzić ocenę legalności i wykonalności” takiej decyzji.

Obserwujemy ogromną skalę dezinformacji ze strony Chin (tj. Chińskiej Republiki Ludowej) skierowaną w stronę naszego społeczeństwa. Od ciągłego podważania statusu Tajwanu (tj. Republiki Chińskiej), poprzez próby wpływania na wybory, co wyraźnie było widać podczas ostatnich lokalnych wyborów, które miały miejsce ledwie tydzień temu. Takie nagrania, czasem naprawdę masowo powielane pojawiają się regularnie na Tik Toku – powiedziała Billion Lee analityczka z organizacji Cofacts, zajmującej się zwalczaniem dezinformacji.

Ostatnia decyzja jest elementem coraz bardziej napiętych stosunków między Chińską Republiką Ludową a Republiką Chińską (zwaną potocznie Tajwanem). ChRL uznaje RCh za “zbuntowaną prowincję”, natomiast Republika Chińska uważa się za jedyne oficjalne Chiny.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

spidersweb.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY