Musk zwalnia prawnika. W tle sprawa laptopa Huntera Bidena

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Elon Musk.

Elon Musk. / Fot. James Duncan Davidson CC BY-NC 3.0

Jim Baker stracił pracę w Twitterze. To decyzja nowego właściciela - Elona Muska. Wszystko na kanwie sprawy Huntera Bidena.

Zobacz także: Zamieszki marokańskich kibiców przelały się przez europejskie państwa [+WIDEO]

Musk stwierdził w tweecie: “W świetle obaw o możliwą rolę Bakera w tłumieniu informacji ważnych dla dialogu publicznego, został on dziś usunięty z Twittera.” Odpowiadając użytkownikowi Twittera, który zapytał, czy Bakerowi dano szansę na wytłumaczenie się, Musk powiedział: “Tak. Jego wyjaśnienie było …nieprzekonujące”.

W świetle obaw o możliwą rolę Bakera w tłumieniu informacji ważnych dla dialogu publicznego, został on dziś usunięty z Twittera – napisał Musk.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez niezależnego dziennikarza Matta Taibbi, ujawniono, jak główni pracownicy Twittera zajmowali się historią Huntera Bidena w New York Post w październiku 2020 roku. Co godne uwagi, Baker był generalnym radcą prawnym w FBI przed dołączeniem do Twittera. Był również kluczową postacią w śledztwie dotyczącym domniemanej ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w 2016 roku.

Baker był zaangażowany w dyskusję o tym, czy historia podpadałaby pod politykę Twittera wobec “zhakowanych materiałów”. W jednym z maili podczas dyskusji nad historią Baker miał napisać: “Popieram wniosek, że potrzebujemy więcej faktów, aby ocenić, czy materiały zostały zhakowane. Na tym etapie jednak rozsądne jest dla nas założenie, że mogły być i że ostrożność jest uzasadniona.” Odpowiadał na e-mail wysłany przez członka zarządu Twittera, który szukał informacji, czy mogą “zgodnie z prawdą twierdzić”, że polityka dotycząca laptopów będzie “częścią polityki” przeciwko zhakowanym materiałom.

Jak wynika z raportu Fox News, w 2016 roku Baker spotkał się z adwokatem Michaelem Sussmannem, który przekazał Bakerowi domniemane dane i białe księgi demonstrujące rzekomy tajny kanał komunikacyjny między Trump Organisation a rosyjskim podmiotem Alfa Bank. Dalej podano, że początkowo Sussman poinformował Bakera, że nie pracuje dla nikogo, ale później wystawił rachunek za pracę kampanii Hillary Clinton. Później, w 2022 roku, został uniewinniony od jednego zarzutu złożenia fałszywego oświadczenia FBI.

Ponadto Baker był również zaangażowany w wniosek o nakaz FISA złożony w celu rozpoczęcia inwigilacji Cartera Page’a, który był zaangażowany w kampanię byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2016 roku. Później Baker przyznał w oświadczeniu, że jego rola we wspomnianym wniosku była raczej “nietypowa”.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

opindia.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY