Ukraina i Mołdawia stworzą nowe połączenie kolejowe. Szefowie rządów podpisali odpowiednie dokumenty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spotkanie premierów Ukrainy i Mołdawii

Premier Mołdawii Natalia Gavrilite i premier Ukrainy Denys Szmyhal / fot. Twitter

Premierzy Ukrainy Denys Szmyhal i premier Mołdawii Natalia Gavrilita ogłosili, że oba kraje porozumiały się w sprawie uruchomienia nowych linii kolejowych łączących oba kraje.

We wtorek doszło do spotkania premier Mołdawii Natalii Gavrily z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Przywódcy zgodzili się na rozwój wspólnych inwestycji. Dzięki temu ma zostać uruchomione połączenie kolejowe między Ukrainą i Mołdawią na linii Berezina-Basarabeasca. Ich zdaniem ożywi to stosunki bilateralne oraz handlowe, szczególnie w eksporcie ukraińskiego zboża.

Denys Szmyhal i Natalia Gavrilita poinformowali też o nowym połączeniu pasażerskim, które połączy stolice obu krajów: Kijów z Kiszyniowem.

Te wspólne projekty w infrastrukturę pobudzą handel dwustronny i będą sprzyjać eksportowi naszych produktów na rynki UE, tworząc tym samym trwały mechanizm zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla Mołdawii i Ukrainy, a także na poziomie regionalnym

– powiedziała premier MołdawiI Natalia Gavrilita.

Podczas wizyty szefowej mołdawskiego rządu na Ukrainie odwiedziła ona spustoszone wskutek rosyjskiej agresji miasta Bucza oraz Irpin. To tam Rosjanie mieli dopuścić się do morderstw na ludności cywilnej.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY