Dobre informacje z RPA. Janusz Waluś wyszedł na wolność

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Waluś wychodzi na wolność

Janusz Waluś / Fot. Twitter

Janusz Waluś został w środę warunkowo zwolniony z więzienia. Polski imigrant blisko 30 lat temu zabił działacza ruchu zwalczającego apartheid Chrisa Haniego.

Jeszcze pod koniec listopada 2022 r. sąd w Republice Południowej Afryki orzekł, że Janusz Waluś musi zostać zwolniony z więzienia. Polak został skazany w 1993 r. na karę dożywocia za zabójstwo komunistycznego działacza Chrisa Haniego.

Jak donoszą media z Republiki Południowej Afryki, Janusz Waluś został zwolniony warunkowo z więzienia. Wcześniej przebywał w szpitalu, po tym jak został zaatakowany nożem przez współwięźnia.

Do zabójstwa Chrisa Haniego doszło 10 kwietnia 1993 r. Morderstwa dokonano na zlecenie lidera Partii Konserwatywnej Clive’a Derby-Lewisa. Podżegał on Walusia do zbrodni i dostarczył mu broń. Obydwaj zostali skazani na karę śmierci, która została zamieniona na dożywocie w 2000 r.

Czytaj więcej: Dr Martyka: Podczas pandemii COVID-19 zawiodła organizacja i brak oparcia na wiedzy

Waluś dźgnięty nożem

Na kilka dni przed planowanym opuszczeniem więzienia, Janusz Waluś został dźgnięty nożem w okolicach serca. Napastnik, na szczęście nie trafił w ten ważny organ, a sama ofiara została przewieziona do szpitala.

Janusz Waluś został zaatakowany nożem. Szczegółowy raport zostanie opublikowany później, ale na razie wiadomo, że Waluś jest w stanie stabilnym i pod opieką medyczną. Podejrzewa się, że Waluś został zaatakowany przez współwięźnia z tego samego bloku. W tej sprawie będzie prowadzone śledztwo

– poinformował departament służb więziennych w Republice Południowej Afryki.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY