Niemcy. Policja zatrzymała 25 osób planujących zamach stanu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Policja w Niemczech

Policja w Niemczech / Fot. PAP/EPA/FILIP SINGER. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Niemiecka policja zatrzymała w środę 25 osób powiązanych z ekstremistyczną grupą Obywatele Rzeszy. Zdaniem Prokuratury Federalnej w Karlsruhe, zaplanowali oni przeprowadzenie zamachu stanu.
  • W środę niemiecka policja przeprowadziła szeroko zakrojoną akcję, aby zatrzymać 25 osób.
  • Należą oni do ekstremistycznej grupy Obywatele Rzeszy, którzy odwołują się do przedwojennego, nazistowskiego państwa.
  • Grupa ta planowała zorganizowanie zamachu stanu i przejęcie m.in. Bundestagu.
  • Zobacz także: Krzystek o KPO: Oni celowo to przeciągają, wymyślając kolejne powody

W Niemczech zatrzymano 25 osób z organizacji Obywateli Rzeszy, którzy przygotowywali się do przeprowadzenia zamachu stanu na Bundestag.

 Aresztowanym zarzuca się przygotowywanie zamachu stanu. 22 osoby spośród aresztowanych to członkowie organizacji terrorystycznej, trzy pozostałe to zwolennicy organizacji. Ponadto jest jeszcze 27 innych podejrzanych

– poinformowała rzecznik prokuratury federalnej w Karlsruhe.

Prokuratura Federalna zapowiada, że jeszcze w środę rozpoczną się przesłuchania pierwszych zatrzymanych.

Aresztowań dokonano na terenie Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Berlina, Hesji, Dolnej Saksonii, Saksonii i Turyngii, po jednej osobie zatrzymano również w Austrii i we Włoszech. Ponadto przeszukania przeprowadzono również w Brandenburgii, Nadrenii Północnej-Westfalii, Nadrenii-Palatynacie i Kraju Saary.

Czytaj więcej: Horyzont Europa. Fundusze unijne wspierające innowacje

W Niemczech rośnie ekstremizm polityczny

Obywatele Rzeszy to nieformalny ruch negujący prawne istnienie państwa niemieckiego w obecnym kształcie. Członkowie grupy uznają zwykle dalsze trwanie przedwojennej Rzeszy jako jedynego prawowitego państwa niemieckiego, często odmawiają płacenia podatków i pozostają w konflikcie z władzami.

W 2020 roku działalność ruchu została zdelegalizowana przez niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych. Według Urzędu Ochrony Konstytucji organizacja ma ok. 21 tys. zwolenników.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY