Krzystek o KPO: Oni celowo to przeciągają, wymyślając kolejne powody

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości 2022

Robert Bąkiewicz i Jacek Krzystek / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Oni celowo to przeciągają, wymyślając kolejne powody, dla których trzeba nas upokorzyć, trzeba nam wybić z głowy tego rodzaju współpracę z instytucjami finansowymi "mumii europejskiej". Stąd dziwi mnie apel Adama Bielana o jakieś jeszcze próby negocjacji, jakiś jeszcze krok w tył, o jakieś jeszcze szanse. Według mnie szans na to nie ma żadnych i przestańmy się łudzić - powiedział Jacek Krzystek w ramach kolejnego odcinka felietonu "Obudzić Olbrzyma".

Zobacz także: Rafalska: Uważam, że wetem gospodarujemy zbyt oszczędnie

Pieniędzy nie ma i nie będzie

Według Jacka Krzystka nie ma żadnych szans, żeby pieniądze z KPO zostały Polsce wypłacone… przynajmniej za rządów PiS.

Krajowy Plan Odbudowy, kamienie milowe – zagrywki “mumii europejskiej”, wytrącające z nas dozę do walki o resztki, naprawdę resztki, nie łudźmy się, to jest już końcówka naszego życia państwowego, naszego życia narodowego. I oni mają czelność jeszcze nam dyktować co my mamy zrobić w kolejnych naszych reformach, także sądownictwa, a zakłamana Von der Leyen, którą obtańcowywał i premier i prezydent w Konstancinie, pamiętacie Państwo zdjęcia, bodajże 1 czerwca, oni to celowo przeciągają, bo tak jak się Trzaskowski wygadał swego czasu, te pieniądze są zamrożone i one mają wrócić tutaj, przecież to nie darowizna, bo nie ma “ciotki mumii europejskiej”, tylko to są różnego rodzaju, nazwijmy to układy finansowe, jakieś pożyczki, jakieś do końca niejasne rzeczy, przynajmniej dla przeciętnego człowieka – stwierdził.

Tresowanie Polski

Jego zdaniem podawane publicznie powody przeciągania sprawy są tylko pretekstem do tego, żeby tych funduszy naszemu krajowi nie przyznawać.

Oni nam tych pieniędzy nie będą chcieli przeznaczyć, chociaż myśmy żyrowali innym, bo wiedzą, że jest to jeden z istotnych elementów potrzeby zmiany władzy. Żeby już raz na zawsze skręcić kark niezłomnym Polakom(…) Oni celowo to przeciągają, wymyślając kolejne powody, dla których trzeba nas upokorzyć, trzeba nam wybić z głowy tego rodzaju współpracę z instytucjami finansowymi “mumii europejskiej”. Stąd dziwi mnie apel Adama Bielana o jakieś jeszcze próby negocjacji, jakiś jeszcze krok w tył, o jakieś jeszcze szanse. Według mnie szans na to nie ma żadnych i przestańmy się łudzić – wskazał.

Krytycznie spojrzał na Unię Europejską.

Tresowano nas na różne sposoby. W ramach akcesji uczyniono nam przed laty różnego rodzaju krzywdy finansowe, polityczne, uzależniano nas od tych struktur – przypomniał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY