Grabarczyk: Powstrzymanie Rosji w naszym interesie [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Tomasz Grabarczyk

Tomasz Grabarczyk. / Fot. Media Narodowe, YouTube.

"W naszym interesie jest, żeby ta wojna skończyła się w 100% pozytywnie dla Ukrainy" - mówił w Dniu na żywo w MN Tomasz Grabarczyk, dyrektor biura prasowego Konfederacji, polityk Wolnościowców.

Zobacz także: Działaczka pro-life: Młodzi ludzie muszą zrozumieć, zanim coś będą głosić. Dlatego tak ważna jest edukacja

Współpraca Francji z Rosją

“Nie jestem zaskoczony tym, co mówi Macron i myślę, że nikt nie powinien być zaskoczony postawą Macrona, bo wszyscy od początku wojny doskonale widzimy, że Francja i Niemcy to kraje, które tylko jedynie retoryczne starają się jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Wiedzą, że nie mogą sobie pozwolić na otwarte wspieranie Rosji i Putina, bo nie zaakceptowałoby tego społeczeństwo. Przywódcy tych państw mają trudny orzech do zgryzienia, w jaki sposób PRowo sobie z tym poradzić i jednocześnie nie uderzyć w swoje interesy, bo przecież te relacje są od lat oparte o bardzo silne związki współpracy surowcowej i militarnej” – mówił Grabarczyk.

Zwycięstwo Ukrainy w interesie Polski

“Naszym interesem jest, aby Rosję powstrzymać i żeby Rosja wojnę na Ukrainie przegrała i przestała być zagrożeniem w naszym regionie. Na tym powinniśmy się skupić i to powinniśmy realizować. Macron nie zmieni zdania. Stanowisko Francji i Niemiec się nie zmieni. Gdyby mogli wrócić do biznesu z Rosją to już dawno by to zrobili, tylko jeszcze nie nadarzyła się sposobność i cały czas sondują, czy ta sposobność, aby zaraz nie nadejdzie. Dla nich ta wojna mogłaby się już zakończyć. W naszym interesie jest, żeby ta wojna skończyła się w 100% pozytywnie dla Ukrainy” – komentował polityk Konfederacji.

Wspólna polityka UE

“Macron może pozwolić sobie na więcej i to jest fatalne z naszego punktu widzenia. W Unii Europejskiej nie ma wspólnych interesów. Prowadzenie wspólnej polityki przez 28 państw to mrzonka, bez względu na to, w jaki sposób będziemy starali się UE polepszać i rozszerzać” – dodawał gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY