Działaczka pro-life: Młodzi ludzie muszą zrozumieć, zanim coś będą głosić. Dlatego tak ważna jest edukacja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Youtube//MediaNarodoweInfo

Jeśli, jako obrońcy życia, damy samotnym młodym ludziom obecność i w nowoczesny, profesjonalny sposób opowiemy o godności człowieka i potrzebie ochrony jego życia od poczęcia, to oni będą pro-life – powiedziała Paulina Rylska, która reprezentowała Polskę na VI Europejskim Forum ONE OF US w Palermo.

Zobacz także: Urzędnicy na Tajwanie nie mogą już korzystać z TikToka. Taka jest decyzja władz

Rylska oceniła, że aby trafić do osób młodych, przekaz środowisk pro-life powinien być formułowany w nowoczesny sposób.

Młodzi ludzie żyją dzisiaj szybko, są znudzeni fake newsami, zniechęceni mową nienawiści – chcą miłości i pokoju – podkreśliła.

Jej zdaniem ważnym elementem jest edukacja.

Oni muszą zrozumieć, zanim coś będą głosić. Dlatego tak ważna jest edukacja – na odpowiednim poziomie, atrakcyjna wizualnie, piękna, której nie będą się wstydzić – stwierdziła.

Paulina Rylska w Palermo mówiła także o pomyśle, jaki Fundacja Małych Stópek ma, aby mobilizować młode pokolenie do walki o życie. Przedstawiła filary działalności szczecińskiej organizacji, czyli edukację, pomoc charytatywną i modlitwę. Zaprezentowała szereg materiałów edukacyjnych: książki, aplikacje mobilne, kolorowanki dla dzieci.

Chcielibyśmy, aby inne organizacje w Europie skorzystały z naszych pomysłów i już wykonanej pracy. Jeśli przetłumaczą te materiały na swoje narodowe języki, my możemy pomóc je wyprodukować i dystrybuować – powiedziała. – To jest dobro, które łatwo można transferować do innych krajów. Chętnie podzielimy się naszym know how i opowiemy o polskich doświadczeniach pro-life, dlatego zaprosiłam przedstawicieli zainteresowanych organizacji do Szczecina – dodała.

Zwróciła też uwagę na narzędzie przygotowane przez niemieckie środowiska pro-life. Chodzi o rodzaj internetowej ankiety, którą wypełniają kobiety rozważające aborcję. Jej twórcy zainwestowali w reklamę w wyszukiwarce Google, która proponowała ich narzędzie osobom wpisującym frazę „aborcja tak czy nie”. Inicjatywa ta w znaczny sposób wpłynęła na obniżenie liczby aborcji w Niemczech.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

jedenznas.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY