Włochy: Będzie ważna inwestycja. Salvini wynegocjował dotację z UE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matteo Salvini

Matteo Salvini / Fot. Flickr

Most połączy Sycylię z resztą Włoch i Europy. Będzie to możliwe dzięki dofinansowaniu inwestycji przez Unię Europejską, jakie wynegocjował włoski wicepremier, minister infrastruktury i transportu Matteo Salvini.

Zobacz także: Polscy posłowie z wizytą na Tajwanie. Jeden z nich zostanie wyróżniony

Most nad Cieśniną Mesyńską, po wielu latach zapowiedzi, w końcu powstanie. Dotychczas plany były odkładane m.in. przez niestabilność włoskich rządów, które zbyt szybko się zmieniały, a wraz z tym rządowe plany.

Po pięćdziesięciu latach obietnic, wielu konferencjach i wydanych milionach, wreszcie plany ruszą z miejsca – stwierdził Salvini.

Wg wicepremiera, inwestycja ma powstać w ciągu dwóch lat.

Most nad Cieśniną Mesyńską byłby stabilnym połączeniem między Sycylią a kontynentem. Projekt ten ma priorytetowe znaczenie dla mnie, dla całego rządu i dla milionów Włochów – podkreślił.

Unia Europejska „będzie w stanie ocenić kwotę potrzebnego finansowania” jak tylko powstanie projekt mostu. To nie jedyna ważna inwestycja, jaką zapowiada się we Włoszech. Mowa także o m.in. nowej linii kolejowej, biegnąca z Turynu do Lyonu i kontynuacji budowy tunelu Brenner Base, który połączy Włochy z Austrią, jak również linii kolejowej między Triestem we Włoszech a Lublaną w Słowenii i komercyjnym porcie Civitavecchia w pobliżu Rzymu.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

EURACTIV

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY