Polscy posłowie z wizytą na Tajwanie. Jeden z nich zostanie wyróżniony

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Grupa siedmiorga polskich posłów, w tym przewodniczący Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego Waldemar Andzel, wylądowało w poniedziałek na Tajwanie i odbędzie szereg spotkań z politykami Republiki Chińskiej.

Zobacz także: Sasin: Musimy przywrócić wyższy VAT. Konfederacja: To kłamstwo

Oprócz Andzela, w delegacji biorą udział: Violetta Porowska, Jerzy Polaczek, Cezary Grabarczyk, Jarosław Krajewski, Dobromir Sośnierz i Agnieszka Soin. Wezmą oni udział w bankiecie zorganizowanym przez ministra spraw zagranicznych Republiki Chińskiej (popularnie nazywanej Tajwanem – od nazwy wyspy) Josepha Wu oraz spotkają się z tamtejszymi parlamentarzystami. Ponadto wezmą udział w spotkaniu z przedstawicielami MSZ, Krajowej Rady Rozwoju oraz Rady do Spraw Kontynentalnych Republiki Chińskiej, a także odwiedzą kluczowe obiekty technologiczne, kulturowe, gospodarcze i polityczne, w tym Park Nauki Hsinchu, Tajwański Instytut Badań nad Półprzewodnikami i Muzeum Pałacowe.

Wedle MSZ Republiki Chińskiej, „delegacja ma na celu głębszy wgląd w rozwój Tajwanu w różnych dziedzinach oraz dalsze promowanie wymiany parlamentarnej i współpracy dwustronnej między Tajwanem a Polską”.

Przewodniczący Polsko-Tajwańskiego Zespołu Parlamentarnego Waldemar Andzel ma zostać dodatkowo uhonorowany przez Republikę Chińską.

Pan Andzel przez lata niestrudzenie pracował nad rozwojem stosunków między Tajwanem a Polską. Za swój niezwykły wkład w umacnianie dwustronnych więzi pan poseł otrzyma Medal Dyplomatycznej Przyjaźni z rąk ministra Wu – podał tamtejszy MSZ.

W ostatnich miesiącach Republika Chińska przekazała prawie 10 milionów USD (ok. 45 mln PLN) na pomoc humanitarną dla Ukraińców w Polsce oraz otworzyła specjalne konto, na które obywatele wpłacili dla Ukrainy prawie 33 mln USD (ok. 148 mln PLN). 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY