Ukraiński zespół stworzył kontrowersyjny utwór. “Naszym ojcem jest Bandera”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Fragment okładki

Fragment okładki / Fot. Karys

Młodzież Wszechpolska alarmuje o skandalicznym utworze pt. Naszym ojcem Bandera, który uzyskał już pół miliona wyświetleń. W ostatnim czasie MW zablokowała również dwa spotkania z ukraińską autorką Oksaną Zabużko, która gloryfikowała Ukraińską Armię Powstańczą.
  • Na platformie Youtube ukazał się skandaliczny utwór zespołu Kristonko pt. Naszym ojcem Bandera, który uzyskał ponad pół miliona odsłon.
  • Młodzież Wszechpolska zachęca do bojkotu pieśni pochwalnej ku zbrodniarzowi Stepanie Banderze.
  • W ostatnich dniach MW zablokowała dwa spotkania ukraińskiej autorki książek Oksany Zabużko, która gloryfikowała Ukraińską Powstańczą Armię.
  • Zobacz także:

Na platformie Youtube pojawił się skandaliczny utwór pt. Naszym ojcem jest Bandera, autorstwa ukraińskiego zespołu Kristonko. Jest to pochwalna pieśń w kierunku Stepana Bandery, odpowiadającego m.in. za Rzeź Wołyńską.

“Naszym ojcem jest Bandera” – śpiewa w swoim najnowszym “hicie” ukraiński zespół Kristonko. Utwór ma ponad pół miliona wyświetleń na YouTube. Kolejny raz mówimy stanowczo: Dość gloryfikowania zbrodniarzy

– informuje Młodzież Wszechpolska

Jak rozumiem to znowu ci wstrętni polscy narodowcy kolportują fejki? Czy może jednak popularny zespół ukraiński śpiewa o swoim ojcu Banderze? Ambasado Ukrainy w Polsce, może się odetniecie? Może dacie w końcu jakiś gest dobrej woli? Jak sobie wyobrażacie budowę relacji z narodem polskim?

– podkreślił prezes MW, Marcin Kowalski.

Czytaj więcej: Maroko sprawiło niespodziankę. Hiszpania wraca do domu

MW blokuje ukraińską poetkę

Młodzież Wszechpolska zaprosiła do krytyki banderowskiej pieśni, a także podkreśliła, że w ostatnim czasie już dwukrotnie zablokowała spotkanie z Oksaną Zabużko, która znana jest z gloryfikacji zbrodniarzy z Ukraińskiej Armii Powstańczej.

Podejmujemy działania mające na celu zatrzymanie tej antypolskiej propagandy, która dąży do zakłamywania prawdziwej historii! Wczoraj zablokowaliśmy spotkanie z Oksaną Zabużko, która jawnie gloryfikowała zbrodniarzy z UPA

– podaje dalej organizacja

W ostatnim czasie przerwane zostały dwa spotkania z Oksaną Zabużko, ukraińską pisarką, która jawnie gloryfikowała zbrodnie UPA i dyskredytowała autentyczność Rzezi Wołyńskiej. Pierwsze spotkanie zablokowane zostało w Krakowie 21 listopada, kolejne we Wrocławiu 4 grudnia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY