Maroko sprawiło niespodziankę. Hiszpania wraca do domu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Maroko pokonało Hiszpanię w drodzę do ćwierćfinału

Reprezentacja Maroka / Fot. PAP/EPA. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Maroko sensacyjną siódmą drużyną, która awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Katarze. Po 120 min gry i rzutach karnych pokonali oni Hiszpanów - jednych z faworytów turnieju.
  • Maroko po rzutach karnych sensacyjnie pokonała reprezentację Hiszpanii.
  • Zdecydowanym bohaterem konkursu “jedenastek” okazał się marokański bramkarz Yassine Bounou, który obronił dwa strzały.
  • Teraz drużyna z Afryki oczekuję na przeciwnika z ostatniej pary 1/8 finału Mistrzostw Świata, czyli Portugalia-Szwajcaria.
  • Zobacz także: Gwardyński: Graliśmy z przeciwnikiem na bardzo wysokim poziomie [NASZ WYWIAD]

We wtorek w przedostatnim meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata w Katarze reprezentacja Maroka zmierzyła się z jednym z faworytów tegorocznego turnieju, czyli Hiszpanią. Przez 120 min piłkarze obu drużyn nie mogli znaleźć luki w bramce przeciwnika, aby rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść.

Zgodnie z przepisami, po upływie dogrywki, sędzia zaprosił drużyny do podjęcia rękawicy w rzutach karnych.

W konkursie rzutów karnych bohaterem okazał się zostać bramkarz drużyny z Maroka Yassine Bounou. Obronił on, aż dwa strzały Hiszpanów, a trzecią “jedenastkę” niewykorzystał przeciwnik trafiając w słupek. Po stronie Hiszpanii rzutu karnego nie wykorzystał ani Pablo Sarabia, ani Carlos Soler, ani Sergio Busquets. 

Piłkarze Luisa Enrique musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki na tak ważnym turnieju. Z kolei zawodnicy Hoalida Regragui pokazali swoją niezwykłą radość po awansie do ćwierćfinału. Dzisiaj poznają swojego przeciwnika, z którym przyjdzie im się zmierzyć. O godz. 20, Portugalia zmierzy się ze Szwajcarią. Dużym faworytem jest tutaj ekipa Fernando Santosa, którzy w 2016 r. podnieśli trofeum za mistrzostwo Europy.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY