Sasin: Musimy przywrócić wyższy VAT. Konfederacja: To kłamstwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. PAP/Radek Pietruszka Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Pod koniec listopada wicepremier Jacek Sasin poinformował, że na skutek decyzji Komisji Europejskiej, polski rząd będzie musiał przywrócić wyższy VAT m.in. energii elektrycznej, paliw czy nawozów. Politycy Konfederacji zwracają uwagę na pewien istotny szczegół.
  • Jak stwierdził poseł Krzysztof Bosak, “rząd od stycznia wprowadza podatek VAT na gaz aż o 18 punktów procentowych wyższy (!) niż wymaga UE”.
  • Apeluję do mediów, żeby informować o tym Polaków! – napisał.
  • Z kolei inny poseł Konfederacji – Stanisław Tyszka zauważył, że w innych krajach UE VAT na gaz jest znacznie niższy, niż 23%.
  • Zobacz także: Św. Maksymilian Kolbe przed wojną przewidział powojenne granice? Wymowne słowa

VAT do góry

Jak stwierdził poseł Krzysztof Bosak, “rząd od stycznia wprowadza podatek VAT na gaz aż o 18 punktów procentowych wyższy (!) niż wymaga UE”.

Apeluję do mediów, żeby informować o tym Polaków! Przestańcie powtarzać kłamstwa rządu, że tak trzeba. Trzeba 5%. 23% to wybór będący konsekwencją kryzysu budżetowego – podkreślił.

Zdaniem polityka Konfederacji rządzącym opłaca się “ignorować merytoryczną krytykę i rozniecać zastępcze spory”.

Inne kraje z niższym VAT-em

Z kolei inny poseł Konfederacji – Stanisław Tyszka zauważył, że w innych krajach UE VAT na gaz jest znacznie niższy, niż 23%.

Reszta opozycji milczy

Inny z polityków Konfederacji, Emil Krawczyk z Rady Krajowej partii Nowa Nadzieja, wyraził zmartwienie niepodnoszeniem tej sprawy przez inne partie opozycyjne.

Bardzo mnie martwi brak protestów PO, Lewicy i Hołowni na przywracanie przez PiS 23% stawki VAT na gaz “bo UE”, gdy UE wymaga wyłącznie 5% – napisał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY