Komitet ONZ ds. kobiet chce wykluczyć organizacje pro-life ze swoich prac

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Flaga ONZ

Flaga Organizacji Narodów Zjednoczonych / Fot. Pixabay

Komitet ONZ ds. kobiet opublikował wytyczne dot. dorocznej debaty tej organizacji. Znalazło się wśród nich m.in. wymaganie, aby uznać, że istnieją seksizm, rasizm, klasizm, transfobia, globalna dominacja Północy i inne instytucjonalne formy ucisku. Uczestnicy są też zobowiązani do stosowania przyjaznego i integracyjnego języka. Zdaniem dyrektor Human Life International Polska, Ewy Kowalewskiej, może to doprowadzić do wykluczenia organizacji pro-life ze spotkania.

Zobacz także: Wspólnik Gawła oskarżony o oszustwa finansowe. Patlewicz: “Miejmy nadzieję, że ten zawistny człowiek odpowie za swoje czyny”

Organizacje pro-life obawiają się, że nowe wytyczne narzucą im lewicowe ideologie i uniemożliwią formułowanie swojego zdania.

Jest próba wykluczenia tych organizacji w bardzo sprytny sposób. Po prostu chodzi o to, żeby zabronić używania pewnych określeń, czyli aby nie można było mówić, że rodzina jest zagrożona. Trzeba przyjąć obcą ideologię. Jeżeli się tego nie zrobi, to w takim razie karnie zostaje się wykluczonym. Oni to zgłaszają jako bardzo duże zagrożenie. Każdy ma prawo wyrazić swoje poglądy – tak dotychczas było – podkreśla Ewa Kowalewska.

Już w zeszłym roku wiceprezes wykonawczy C-Fam, Lisa Correnti, została zaatakowana przez globalną grupę aborcyjną.

Na tego typu konferencjach, poza centralnymi negocjacjami pomiędzy przedstawicielami państw członkowskich, odbywają się także dziesiątki towarzyszących paneli organizowanych przez organizacje pozarządowe. Przez wiele lat wyrażano zgodę na organizowanie własnych paneli także przez organizacje pro-life. Obecnie staje się to coraz trudniejsze, ponieważ dominujące ideologicznie radykalne feministki odgórnie zabroniły prezentowania odmiennych poglądów – informuje Human Life International Polska.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, Human Life International Polska

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY