Trwa zbiórka podpisów pod projektem uszczelniającym przepisy aborcyjne. Jeszcze w tym roku trafi do Sejmu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Stop aborcji

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Do 20 grudnia potrwa zbiórka podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą „Aborcja to zabójstwo”. Projekt ma na celu uszczelnienie przepisów aborcyjnych.

Zobacz także: Organizacja pro-life apeluje ws. wyroku TK o aborcji. “Ta część wyroku nie została zrealizowana”

Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina zapewnia, że pod projektem znajdzie się ponad 100 tys. podpisów, co wymagają przepisy, aby móc złożyć inicjatywę obywatelską w Sejmie. Organizacji zależy jednak, aby pokazać jak najwyższe poparcie dla proponowanej reformy.

W myśl obywatelskiego projektu namawianie do zabijania dziecka nienarodzonego, pomocnictwo i promocja tego procederu byłyby karalne.

W tym momencie mamy ogromny problem z organizacjami, które pomagają zabijać dzieci nienarodzone. Te podmioty organizują telefony śmierci, pełnomocnictwo w dostarczaniu tabletek, a także pomagają w wywożeniu kobiet poza granice. Ustawa uszczelni przepisy, aby nie można było pomagać w zabijaniu dzieci nienarodzonych. Stoimy na stanowisku, że jeżeli w państwie prawa nie można głosić poglądów dyskryminujących jakąkolwiek grupę obywateli, np. nie można nawoływać do zabijania Żydów czy cyganów, to tak samo nie należy ani głosić, ani pomagać w mordowaniu nienarodzonych – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY