Telus: To są potomkowie tych z Targowicy [NASZ WYWIAD]

TYLKO U NAS
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Telus

Robert Telus / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

"Niejednokrotnie mówię - którzy jeżdżą dzisiaj do Unii Europejskiej na skargę na Polsce, to są potomkowie tych z Targowicy" - mówił w Dniu na żywo w MN Robert Telus, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Solidarna Polska proponuje rozszerzenie ustawy antykorupcyjnej. “Lex Chełstowski”

Potomkowie Targowiczan

“Zacznę od tego, że wcale pan prezes nie przesadził. Niejednokrotnie mówię – ci, którzy jeżdżą dzisiaj do Unii Europejskiej na skargę na Polsce, to są potomkowie tych z Targowicy. To są potomkowie tych, co we krwi mają skarżenie na własny kraj. Wielu polityków opozycji mają ten gen, który przynosi im radość ze skargi na kraj. Skarżenie na rząd jest skarżeniem na Polskę i Polaków, dlatego nie ma żadnej przesady w tym, co powiedział prezes” – mówił Telus.

Kontynuacja programu

“Przede wszystkim musimy przypomnieć to co zrobiliśmy przez ostatnie siedem lat. 500 +, 300+ i dodatkowe emerytury – musimy przypomnieć o tym, bo natura ludzka jest taka, że zapominamy o tym, co dobre. Bardzo jasno musimy powiedzieć, że te programy, które rozpoczęliśmy będziemy kontynuować, a nawet pogłębiać. Żyjemy w bardzo trudnym czasie i Polacy zauważają, że my jako rząd Prawa i Sprawiedliwości jesteśmy z Polakami w trudnych momentach. Opozycja nas bardzo często krytykuje. My pokazujemy, że się udaje, że państwo dopłacając pomaga Polakom przeżyć najtrudniejszy okres od drugiej wojny światowej” – dodawał poseł PiS.

Rosja to państwo terrorystyczne

“Poszedłbym dalej – Rosja nie jest państwem, które wspiera terroryzm a jest państwem terrorystycznym. Jeżeli chodzi o moje zdanie, to co się dzieje na Ukrainie wskazuje na Rosję jako państwo terrorystyczne. Jeżeli chodzi o Smoleńsk, to Rosja ma sporo sobie do zarzucenia. Dlaczego nie chce oddać czarnych skrzynek, dlaczego nie chce oddać wraku? To znaczy, że Rosja ma coś na sumieniu. Ten dopisek do uchwały nie był zły” – komentował gość MN.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY