Solidarna Polska proponuje rozszerzenie ustawy antykorupcyjnej. “Lex Chełstowski”

wideo
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Solidarna Polska przeciw klimatycznemu wyzyskowi

Janusz Kowalski / Fot. PAP/Rafał Guz. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Chcemy rozszerzyć ten antykorupcyjny zakaz i przyjąć „Lex Chełstowski”. Po to, żeby marszałek woj. śląskiego, który jest wybierany w wyborach pośrednich, przez radnych, a także wszyscy inni marszałkowie, nie mogli zasiadać w radach nadzorczych - przekonuje poseł Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.
  • Obecnie ustawowy zakaz zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek oraz spółek komunalnych z udziałem Skarbu Państwa mają wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.
  • Solidarna Polska chce wprowadzić zakaz zasiadania w radach nadzorczych także dla członków zarządów województw – poinformował na Twitterze wiceminister Janusz Kowalski.
  • Szczegóły zmian politycy Solidarnej Polski przedstawili na konferencji prasowej.
  • Zobacz także: Co z przyszłością górnictwa w Polsce? Minister wezwany do odpowiedzi

Rozszerzenie zakazu

Obecnie ustawowy zakaz zasiadania w radach nadzorczych państwowych spółek oraz spółek komunalnych z udziałem Skarbu Państwa mają wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Solidarna Polska chce wprowadzić zakaz zasiadania w radach nadzorczych także dla członków zarządów województw – poinformował na Twitterze wiceminister Janusz Kowalski.

„Lex Chełstowski”

Szczegóły zmian politycy Solidarnej Polski przedstawili na konferencji prasowej.

Chcemy rozszerzyć ten antykorupcyjny zakaz i przyjąć „Lex Chełstowski”. Po to, żeby marszałek woj. śląskiego, który jest wybierany w wyborach pośrednich, przez radnych, a także wszyscy inni marszałkowie, nie mogli zasiadać w radach nadzorczych. Powinni skupić się na pracy, mają godne wyposażenie. Kompromitująca jest sytuacja, w której Jakub Chełstowski ma ciepłą posadkę w Energetyce Cieplnej Opolszczyzny – powiedział Kowalski.

Polityk Solidarnej Polski przypomniał o ujawnionych powiązaniach między samorządowcami.

Tak zwane stowarzyszenie samorządowe „Tak! dla Polski” to tak naprawdę stowarzyszenie dla swoich, a dla wszystkich innych podwyżki. (…) Jesteśmy w Opolu, kojarzonym z aferami. Był już „lex Wiśniewski”, po tym jak prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, przyjaciel Trzaskowskiego, połasił się na dwa mieszkania w TBS. (…) Dzisiaj Jakub Chełstowski, który przeszedł na ciemną stronę mocy, zasiada w Radzie Nadzorczej ECO. Nie ma na to naszej zgody, by Chełstowski miał cieplutką posadę w spółce miejskiej Opola, dzięki prezydentowi Wiśniewskiemu – stwierdził.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wpolityce, youtube, twitter

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY