Nauczycielka nie chciała czytać przedszkolakom o LGBT. Zwolniono ją z pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Prowadzone przez firmę „Bright horizons” (pol. jasne horyzonty) amerykańskie przedszkole wyrzuciło nauczycielkę, która nie chciała 5-letnim dzieciom czytać książek o LGBT i ideologii gender.

Pod presją, by demoralizować dzieci

Nelli Parisenkova, która jest reprezentowana przez prawników z Thomas More Society, pracowała przez cztery lata w Bright Horizons Children’s Center i opiekowała się dziećmi w wieku pięciu lat i młodszymi. Zdecydowała się pozwać swojego byłego pracodawcę, po tym jak została zwolniona za odmowę czytania dzieciom książek o LGBT i ideologii gender.

Według pozwu Parisenkova była świadoma istnienia materiałów o tematyce LGBT w siedzibie największej firmy zajmującej się opieką nad dziećmi w USA, ale początkowo nie wymagano od niej ich czytania. Założona w 1986 roku firma Bright Horizons ma setki placówek na całym świecie i zatrudnia ponad 26 000 osób.

Jak podano w pozwie, dla Parisenkovej, która jest “pobożną chrześcijanką”, czytanie takich książek dzieciom “naruszyłoby jej przekonania religijne i stanowiłoby promocję intymnych związków i wyborów, które są sprzeczne z naukami jej wiary”.

Skandal

Paul Jonna, specjalny doradca w Thomas More Society i jeden z adwokatów Parisenkovej, opisał jej sprawę w oświadczeniu jako “skandaliczny przykład dyskryminacji religijnej.”

Jonna stwierdził również, że kiedy jego klientka została wezwana do biura Callas, dyrektor “przesłuchał ją w sposób pełen złości, powiedział jej, że jeśli nie chce świętować różnorodności, to nie jest to miejsce jej pracy, dał jej notatkę o urlopie administracyjnym, eskortował ją na zewnątrz z ochroniarzem i zostawił w 36-stopniowym upale bez żadnego transportu.” Parisenkova musiała iść 20 minut w upale, czekać 45 minut na transport i cierpieć z powodu wyczerpania cieplnego przez następne dwa dni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

stronazycia.pl, foxnews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY