Meloni stawia na gotówkę. Ułatwienia dla przedsiębiorców i konsumentów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Meloni wskazana na nowego premiera Włoch

Premier Włoch Giorgia Meloni / Fot. PAP/EPA/Ettore Ferrari. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Wbrew globalnemu trendowi Włosi mają używać więcej gotówki. Tak chce nowy włoski rząd, pod kierownictwem Giorgii Meloni - informuje "The Times".

Zobacz także: Nauczycielka nie chciała czytać przedszkolakom o LGBT. Zwolniono ją z pracy

Przy okazji prac nad przyszłorocznym budżetem – pierwszym od czasu, gdy Meloni została premierem – pojawiła się zapowiedź zmiany przepisów, mających na celu ułatwić płatność gotówką. To odwrotna tendencja, niż np. w Polsce pod rządami PiS.

Włoski rząd chce pozwolić sklepikarzom i firmom na odmowę przyjęcia kart i żądanie gotówki przy płatnościach do 60 euro. Przepis podniósłby obecny limit, wynoszący 30 euro i zawiera pozwolenie na sprzedaż i zakup towarów o wartości do 5 000 euro w gotówce, w porównaniu z dotychczasowym 1 000 euro.

Nieprawdą jest, że możliwość posługiwania się gotówką sprzyja uchylaniu się od płacenia podatków. Po pierwsze, jak słusznie mówi Guardia di Finanza, ktoś, kto chce się uchylać, i tak się uchyla; ale przede wszystkim dlatego, że paradoksalnie im niższy pułap na gotówkę, tym bardziej narażamy się na uchylanie się od płacenia podatków, bo skoro z różnych powodów mogę mieć w domu gotówkę i jeśli nie będę mógł jej wydać legalnie, to raczej zrobię to poza księgami – przekonuje premier Giorgia Meloni.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, The Times, agi.it

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY