Kaczyński odpowiada Ziobrze: Linia reprezentowana przez premiera jest bezalternatywną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Najnowszy sondaż

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Rafał Guz Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną - powiedział w rozmowie z Radiem Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do sporu między ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą a premierem Mateuszem Morawieckim.

Będzie tak jak chce Morawiecki i tyle

Zdaniem Kaczyńskiego kierunek działań polskiego rządu na forum UE jest jedynym możliwym.

Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo – i to jest wynik zdrowego rozsądku – chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była. Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną – powiedział.

Kaczyński nie wytłumaczył, dlaczego jego zdaniem nie było możliwe, żeby Polska sprzeciwiła się takim, obniżającym jej pozycję we wspólnocie rozwiązaniom, jak: traktat lizboński (to jeszcze w czasach zanim Mateusz Morawiecki został najpierw doradcą Tuska, a potem premierem rządu PiS), mechanizm warunkowości, federalny dług zaciągany w ramach KPO, którego póki co nie otrzymaliśmy i nie wiadomo, czy otrzymamy, jak również pakiet Fit for 55. Wydaje się to być nieuzasadnionym fatalizmem ze strony byłego premiera, a raczej rozpaczliwą próbą usprawiedliwienia nieskutecznej polityki międzynarodowej rządu.

Ziobro zostaje, pieniędzy nie ma

Prezes PiS nie przesądził także, jaki będzie rozwój zdarzeń ws. KPO.

Co do tej sprawy to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Już parę razy wydawało, że już wszystko jest załatwione – stwierdził.

Natomiast zapewnił, że tak premier Mateusz Morawiecki, jak i inni posłowie PiS będą głosowali za odrzuceniem wniosku opozycji o odwołanie ministra Ziobry.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

NCzas

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY