Ziobro: Premier wybrał drogę ustępstw, my uważaliśmy, że będzie to miało fatalne konsekwencje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zbigniew Ziobro

Warszawa, 26.05.2022. Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro przemawia na sali obrad / Fot. PAP/Marcin Obara Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w wywiadzie dla RMF FM przyznał, że relacje z premierem Morawieckim i jego środowiskiem "są niełatwe". Zaznaczył jednak, że jeżeli chodzi o współpracę z władzami PiS, to te kontakty "są, myślę, nienajgorsze".

Zobacz także: Sasin: Musimy przywrócić wyższy VAT. Konfederacja: To kłamstwo

Pieniędzy nie ma, jest szantaż

Ziobro przypomniał, że Solidarna Polska konsekwentnie opowiadała się za alternatywnym podejściem do rozwiązania sporu z władzami UE.

Między nami różnice nie są znane od wczoraj. One pojawiły się na kanwie tego, czy ustępować wobec Unii Europejskiej i czy to przyniesie pożądane dla Polski efekty – wskazał.

Efekty są takie, że Polska nadal nie otrzymała należnych jej pieniędzy. Według lidera Solidarnej Polski, premier Morawiecki próbuje “zwalić odpowiedzialność na swoich kolegów, którzy ostrzegali przed tym”.

Pan premier mówił, że pieniądze będą, szantażu nie będzie. I co, jak jest? Pieniędzy nie ma, jest szantaż – podkreślił.

Morawiecki do dymisji?

Czy premier Morawiecki, wobec fiaska swojej polityki w kontekście UE, powinien podać się do dymisji?

Jeśli ja bym był odpowiedzialny za szantaż wobec Polski, zaciągnął zobowiązania, że wynegocjuje warunki, które dają pewność, że będą pieniądze i nie będzie szantażu, a stałoby się inaczej, na sto procent oddałbym się do dyspozycji kolegów i koleżanek, powiedziałbym, że bije się w piersi: nie wyszło i wyciągnijmy z tego wnioski, albo podejmijmy próbę zmiany tej sytuacji – powiedział minister sprawiedliwości.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

RMF24

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY