Spięcie w Konfederacji. Poszło o uchwałę ws. Rosji. “Będę domagał się ukarania”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Warszawa, 27.04.2022. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun na sali plenarnej Sejmu w Warszawie.

Warszawa, 27.04.2022. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun na sali plenarnej Sejmu w Warszawie. / Fot. PAP/Piotr Nowak Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Poseł Artur Dziambor będzie domagał się ukarania Grzegorza Brauna za sprzeciwianie się uchwale Sejmu uznającej Rosję za państwo terrorystyczne. Odpowiedział mu Krzysztof Bosak, który stwierdził, że w tej sprawie nie ma jednolitego stanowiska koła poselskiego.

Zobacz także: Sasin: Musimy przywrócić wyższy VAT. Konfederacja: To kłamstwo

Słowa Dziambora padły w programie „6. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”.

Grzegorz Braun ma swoją agendę. Będziemy jeszcze o tym dyskutować. Jest posłem Konfederacji, ale zachował się tam karygodnie. Będę domagał się ukarania go przez koło. Przede wszystkim głosował przeciwko procedowaniu tej uchwały – podkreślił polityk.

Inaczej sprawę widzi poseł Krzysztof Bosak.

Koło Konfederacji nie przyjęło dyscypliny ws. jednolitego głosowania uchwał ws. historycznych na ostatnim posiedzeniu Sejmu, nie ma więc żadnych podstaw do żądania konsekwencji wobec któregokolwiek z posłów za to jak głosował. Wolnościowcy takiej dyscypliny nawet nie proponowali – napisał.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Twitter, NCzas

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY