KE. Kolejne fiasko rozmów ws. KPO

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
najnowszy sondaż

Parlament Europejski / Fot. YouTube

Kolejna runda rozmów z Komisją Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy nie przyniosła przełomu. Polska liczy jednak, że w przyszłym tygodniu Komisja odpowie na złożone propozycje odblokowania środków z KPO.
  • Minister ds. Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował o kolejnych nieudanych negocjacjach z Komisja Europejską.
  • Bruksela pozostaje nieugięta ws. Krajowego Planu Odbudowy.
  • Polska nie jest jedynym krajem, który negocjuje z KE wypłatę pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy.
  • Zobacz także: Dofinansowanie dla branży rybołówstwa. Kiedy można złożyć wniosek?

O fiasku kolejnej rundy rozmów z Komisją Europejską poinformował minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw europejskich, który w Brukseli rozmawiał z Didierem Reyndersem, komisarzem do spraw sprawiedliwości.

Jak relacjonował minister, spotkanie dotyczyło omówienia kolejnych kwestii zmierzających do tego, by nasze stanowiska się do siebie zbliżały.

Czytaj więcej: Ardanowski krytycznie o działaniach rządu: To grozi bezpieczeństwu żywnościowemu

Ciężkie negocjacje z KE

Minister Szymon Szynkowski vel Sęk nie chciał mówić o szczegółach zaproponowanych rozwiązań. Za krok w dobrym kierunku uznał akceptację przez Komisję Europejską ustaleń operacyjnych Krajowego Planu Odbudowy.

To pokazuje, że rozmowy mają sens. Pewien kolejny krok został ze strony Komisji Europejskiej wykonany, natomiast daleki byłbym od tego, żeby mówić, że dokonaliśmy progresu, który dzisiaj sprawia, iż stanowiska są bardzo blisko i mogę Państwu zadeklarować konkretne terminy przyjęcia uzgodnień. To zależy od obydwu stron, w związku z tym, czując odpowiedzialność za własne słowa, dzisiaj terminów deklarować nie będę

– przekazał minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk.

Dyplomata zauważył, że Polska nie jest jedynym krajem, który negocjuje z Komisją Europejską wypłatę pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy.

Jak powiedział, wśród państw, które wciąż nie mają zaakceptowanych ustaleń operacyjnych, są Belgia, Holandia, Niemcy czy Finlandia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY