Dofinansowanie dla branży rybołówstwa. Kiedy można złożyć wniosek?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pxhere

Od 7 do 13 grudnia podmioty z branży rybołówstwa mogą składać wnioski o dofinansowanie na pokrycie dodatkowych wydatków poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi wojną na Ukrainie - informuje ministerstwo rolnictwa.

Gdzie składać wnioski o dofinansowanie dla branży rybołówstwa?

Żeby otrzymać takie dofinansowanie, trzeba będzie między 7 a 13 grudnia złożyć stosowny wniosek do oddziału regionalnego ARiMR właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji, za które uznaje się siedzibę wnioskodawcy. Wniosek o dofinansowanie jest składany w formie pisemnej, w postaci papierowej, osobiście przez wnioskodawcę albo przez osobę upoważnioną przez wnioskodawcę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce pocztowej.

Rekompensaty dotyczą “dodatkowych kosztów poniesionych w związku z zakłóceniami rynku spowodowanymi prowadzoną przez Rosję wojną napastniczą przeciwko Ukrainie i jej wpływem na łańcuch dostaw produktów rybołówstwa i akwakultury dla podmiotów w sektorach:

  • rybołówstwa;
  • akwakultury;
  • rybołówstwa śródlądowego;
  • przetwórstwa ryb”.

Wzory wniosków

Do wypłacenia przewidziano łącznie 28,3 mln zł dla rybołówstwa morskiego i 2,3 mln zł dla rybactwa śródlądowego. W tym pierwszym przypadku stosowne dokumenty można pobrać tutaj, a w drugim tutaj.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja, gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY