Facebook zablokował profil Radia Maryja. Hajdasz: “To jest niezgodne z polskimi przepisami”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Facebook

Facebook / pxhere.com

Od czwartkowego wieczora dziennikarze Radia Maryja nie mogą publikować na facebookowym profilu żadnych treści. Nie ma merytorycznego uzasadnienia blokowania katolickiej rozgłośni w sieci społecznościowej.
  • Jak informuje Radia Maryja, administratorzy Facebooka zablokowali ich dziennikarzom dostęp do profilu społecznościowego.
  • Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dr Jolanta Hajdasz potępia takie działania.
  • Wskazała, że jest to niezgodne z polskimi i unijnymi przepisami, a także uderza w wolność słowa.
  • Warto zauważyć, że do tej cenzury doszło przeddzień 31. rocznicy powstania rozgłośni.
  • Zobacz także: Nowotwory po in vitro? Naukowcy ostrzegają przed skutkami ubocznymi

Od czwartku administratorzy strony Radia Maryja na Facebooku nie mogą opublikować treści. Do tej pory portal nie podał przyczyn zablokowania profilu. Do zdarzenia doszło przeddzień 31. rocznicy założenia rozgłośni, co dodaje jeszcze większej kontrowersji.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz wiele innych stowarzyszeń potępia takie działania administracji Facebooka. Dyrektor stowarzyszenia dziennikarzy dr Jolanta Hajdasz zwróciła uwagę na ten bezprawny i nieuzasadniony akt cenzury.

To jest niezgodne z przepisami polskimi, unijnymi, niezgodne z zasadą wolności słowa ani z jakąkolwiek zasadą, na podstawie której powstały media społecznościowe, jak m.in. Facebook. One nadużywają swojej pozycji regularnie. Radio Maryja jest podmiotem działającym od wielu lat w przestrzeni publicznej, który transparentnie publikuje wszystko, podpisując imieniem i nazwiskiem swoich przełożonych, redaktorów, bardzo często dziennikarzy, więc nie ma mowy o żadnym niebraniu odpowiedzialności za swoje publikacje. Wszystkie publikacje są świadome, więc jakim prawem Facebook cokolwiek cenzuruje? To są działania, które nigdy nie powinny mieć miejsca 

– powiedziała dr Jolanta Hajdasz.

Czytaj więcej: Dodatek energetyczny – od kiedy można składać wnioski?

Cenzura w mediach społecznościowych

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do ograniczania wolności słowa w mediach społecznościowych Radia Maryja. Rozgłośnia jest blokowana za to, że mówi prawdę m.in. na temat małżeństwa i rodziny, broni dzieci nienarodzonych, a tym samym sprzeciwia się deprawacji, jakiej dopuszcza się lobby LGBT i proaborcyjne. Lewicowi działacze i politycy zgłaszają tego typu treści, aby je zablokować.

Według wielu ekspertów w ten sposób naruszają oni wolność wypowiedzi i wyrażania poglądów innych niż te lewicowo-liberalne.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY