Pierwsza fabryka leków onkologicznych w Polsce. Uruchomienie ma nastąpić w 2024 roku

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leki

Leki / Fot. pixabay.com

Fabryka leków onkologicznych, którą buduje w Warszawie spółka Polfa Tarchomin, zostanie uruchomiona na przełomie 2024 i 2025 roku. Szacowana wartość inwestycji to 445 mln złotych. Takie informacje przekazał wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki.
  • Jak poinformował wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki, w naszym kraju ma powstać pierwsza fabryka leków onkologicznych.
  • Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych ma ruszyć w Tarchominie na przełomie lat 2024/2025.
  • Koszt inwestycji ma wynieść około 400 mln zł.
  • Zobacz także: Dystrybucja węgla. Wiceminister Rabenda gwarantuje dobrą jakość towaru

Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki przekazał, że Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych ruszy w Tarchominie na przełomie lat 2024/2025. Obecnie trwają intensywne prace budowlane.

Do 15 sierpnia została ukończona konstrukcja stanu surowego otwartego. Teraz trwają prace budowlane: montaż stolarki okiennej na wszystkich kondygnacjach, wykańczanie wnętrz na wszystkich poziomach, termoizolacja, następnie roboty instalacyjne. Chcemy, żeby szczelność budynku została osiągnięta do końca tego roku. Za rok o tej porze Polfa Tarchomin planuje zgłosić fabrykę leków onkologicznych do odbiorów państwowych. Do końca pierwszego kwartału 2023 r. mają zostać zakończone zakupy urządzeń produkcyjnych, pozostałe zostaną zakończone w 2023 roku. Planowane uruchomienie fabryki to przełom 2024/2025

– przekazał wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

Maciej Małecki poinformował, że po epidemii kosztorys inwestycji został zaktualizowany do poziomu 455 mln zł z planowanych początkowo 400 mln złotych. Jak wskazał, gdybyśmy dziś przystępowali do budowy, byłby to koszt 800 mln złotych.

Polfa Tarchomin to jedna z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Większościowym właścicielem spółki jest Skarb Państwa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY