Dystrybucja węgla. Wiceminister Rabenda gwarantuje dobrą jakość towaru

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda, mówił w Sejmie o tym, jak daleko jesteśmy, jeśli chodzi o sprzedaż węgla przez samorządy. Zachęcał przy tym do odwiedzenia portalu ciepło.gov.pl.

Portal ciepło.gov.pl to narzędzie, które powstało w tym roku. Ma pomóc Polakom dotrzeć do informacji, gdzie i w jakiej cenie znajdą węgiel. Pojawiające się tam informacje są na bieżąco aktualizowane. Do programu dystrybucji węgla przy współpracy z samorządami na ten portal zgłosiło się 2387 gmin.

Poza gminami mogą się tam zgłaszać podmioty prywatne, które biorą udział w dystrybucji zgodnie z ustawą – wyjaśnił wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda.

– powiedział wiceminister aktywów państwowych.

Jak informował z mównicy sejmowej wiceszef aktywów państwowych, poza systemem dystrybucji węgla zostało około 25 gmin.

W tych gminach monitorujemy sytuację. Działamy w tym kierunku, żeby dla nich również był dostępny węgiel w niższych cenach

– wyjaśnił Karol Rabenda.

Czytaj więcej: Zaskakujące dane GUS ws. inflacji. Pierwsza taka sytuacja od wielu miesięcy

Wiceminister gwarantuje węgiel dobrej jakości

Wiceszef resortu aktywów państwowych zapewnił także, że nie ma obaw co do jakości sprowadzanego węgla. Jest on bowiem certyfikowany na wielu etapach.

Nikt za niego nie zapłaci, jeśli on będzie niezgodny z parametrami, z jakimi został zamówiony. Pochodzi od pośredników światowych, którzy węgiel do Polski dostarczają od wielu lat

– podkreślił polityk.

Według danych ze środy ponad 90 tysięcy ton węgla zostało w tym systemie odebranych przez samorządy. Pod koniec tygodnia liczba może nawet się podwoić.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY