Kibic USA wyrzucony ze stadionu za opaskę LGBT. Otrzymał nakaz opuszczenia Kataru

KATAR2022
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kibic USA wyrzucony za tęczową opaskę

Kibic USA wyrzucony ze stadionu w Katarze / Fot. Twitter

Podczas meczu USA-Iran doszło do wielu incydentów, które wiązały się z protestami fanów irańskich, a także amerykańskich. Katarska policja wyrzuciła amerykańskiego kibica, ze stadionu za założoną opaskę LGBT. Po spotkaniu otrzymał on 48 godzin na opuszczenie kraju, a także otrzymał zakaz stadionowy.
  • Przed meczem Stany Zjednoczone – Iran doszło do kontrowersyjnego incydentu.
  • Strażnicy wyrzucili ze stadionu amerykańskiego kibica, który nosił opaskę LGBT.
  • Po jej ściągnięciu miał wrócić i obejrzeć mecz swojej drużyny.
  • Jak się okazało, po spotkaniu miał otrzymać 48 godz. na opuszczenie Kataru, a także zakaz stadionowy.
  • Zobacz także: Katar: Mecz przerwany przez incydent. Mężczyzna wbiegł na boisko

Amerykański fan w niebieskiej koszulce drużyny ze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy pojawił się na zdjęciach w Internecie, Bleacher Report opublikował tweet, który natychmiast stał się popularny. Kibic nazywa się Brian Davis, został nagrany po tym, jak został wyciągnięty z trybun, a następnie wyrzucony ze stadionu. Kiedy został zapytany o incydent, gdy miał jeszcze opuścić stadion, przyznał, że był trochę pijany.

Czytaj więcej: Ćwiczenia wojskowe na Białorusi. Rosyjscy żołnierze uciekają z poligonów

Zakaz stadionowy i nakaz opuszczenia Kataru

Nie jest jasne, czy fan machał opaską przed kamerami, czy nie, wskazywał na to na niektórych zdjęciach opublikowanych na Twitterze. Ale Davis oskarżył również pracowników ochrony Kataru o agresywne zachowanie wobec niego:

Trochę wykręcili mi rękę, kiedy tam podeszli, ale poza tym wszystko w porządku. To było bardzo agresywne. Przeszedłem przez ochronę z tym na sobie, ochrona stwierdziła, że ​​jest ok. Rozmawiałem z panem. Oczywiście piłem. Siedziałem na krześle, podeszli do mnie i powiedzieli, że mam się zbierać. Panowie podeszli i dość agresywnie mnie złapali, wykręcili moja rękę

– opowiadał poszkodowany Ben Davies.

Po oświadczeniu, które złożył osobie, która go nagrywała, ochrona wyrzuciła go ze stadionu. Według oficjalnych informacji, strażnicy wyrzucili Briana Davisa, ponieważ nosił tęczową opaskę. Całe zdarzenie miało miejsce tuż przed rozpoczęciem meczu. Za pośrednictwem swojego konta na Twitterze sam Davis poinformował, że pozwolono mu wrócić na stadion.

Jak się okazało później, mężczyzna po zakończonym meczu otrzymał 48 godzin na opuszczenie Kataru. Ponadto otrzymał zakaz wstępu na wszystkie stadiony, a także odebrano mu kartę Hayya, czyli identyfikator kibica, który umożliwia poruszanie się po strefach kibica i stadionach.

Teraz ma 48 godzin na opuszczenie kraju, zakaz wchodzenia na stadiony i skonfiskowano mu kartę Hayya

– poinformowała Młodzież Wszechpolska

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

marca.com, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY