Bogusław Hutek o apelu ministrów ws. górnictwa: Oni apelują sami do siebie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szef górniczej "Solidarności" Bogusław Hutek

Szef górniczej "Solidarności" Bogusław Hutek / Fot. PAP/Tomasz Wiktor. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Hutek oznajmił, że "woła do rządu, żeby usiadł do rozmów". Odniósł się też do kwestii zatrudnienia w górnictwie obcokrajowców.
  • Bogusław Hutek odniósł się do apelu ze strony polityków Solidarnej Polski na rzecz inwestowania w krajowe górnictwo.
  • “W większości to są członkowie rządu z Solidarnej Polski, to są ministrowie w różnych ministerstwach. Oni apelują sami do siebie?” – powiedział.
  • Stwierdził, że “pachnie to tym, że zbliżają się wybory”.
  • Zobacz też: Rosyjskie MSZ podało powód odroczenia rozmów z USA o redukcji broni jądrowej

Lider Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ “Solidarność”, goszcząc na falach Radia Maryja, powiedział, że jeśli w następnym roku i dalej ma być więcej węgla, to “jest to czas do renegocjacji umowy społecznej”.

Bogusław Hutek odniósł się do apelu ze strony polityków Solidarnej Polski na rzecz inwestowania w krajowe górnictwo.

Pewnie apele są potrzebne, tylko dla mnie to jest trochę dziwne, że w większości to są członkowie rządu z Solidarnej Polski, to są ministrowie w różnych ministerstwach. Oni apelują sami do siebie? Ja już się pogubiłem w tym wszystkim.

Stwierdził, że “pachnie to tym, że zbliżają się wybory”.

Padają deklaracje z ust pana premiera Sasina, padają deklaracje z innych ust, natomiast z innej strony słyszymy pana prezesa Kaczyńskiego (oby to była tylko pomyłka), że „górnictwo to tak nie za bardzo”. Premier Morawiecki na Radzie Dialogu Społecznego mówi, że „absolutnie nie inwestujemy w węgiel”. Ja się pogubiłem. Niech rządzący i Zjednoczona Prawica siądą i niech się dogadają, zaczną mówić jednym głosem, bo to jest dla nas ważne jako górników.

Bezpieczeństwo

Hutek oznajmił, że “woła do rządu, żeby usiadł do rozmów”. Odniósł się też do kwestii zatrudnienia w górnictwie obcokrajowców.

Jeżeli nie będą znali dobrze polskiego języka, to trudno jest się porozumiewać, a na dole szczególnie trzeba się rozumieć, bo są zasady bezpieczeństwa. Trzeba wiedzieć, jakie polecenia się wykonuje, czy jakie się wydaje, żeby bezpiecznie pracować.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Radio Maryja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY