Rosja zwraca się do Indii o pomoc w obliczu zachodnich sankcji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Rosja wedle podawanych informacji wysłała Indiom listę produktów na początku tego miesiąca, której wersję widział Reuters w Nowym Delhi.
  • Dotknięta sankcjami Moskwa poprosiła Indie o sprzedaż co najmniej 500 różnych produktów, których pilnie potrzebuje, w tym części do samochodów, samolotów i pociągów.
  • Rosja wedle pojawiających się informacji poprosiła również o 41 rzeczy dla samolotów i helikopterów, w tym elementy przekładni, paliwo, systemy komunikacyjne i gaśnicze.
  • Moskwa pozostaje zdecydowanie największym dostawcą broni dla Indii, a Nowe Delhi nie potępiło jednoznacznie ataku Kremla na Ukrainę.
  • Zobacz też: Wielka Brytania: Gwałtowny wzrost zachorowań na błonicę. Choroba zakaźna rozprzestrzenia się wśród migrantów

Dotknięta sankcjami Moskwa poprosiła Indie o sprzedaż co najmniej 500 różnych produktów, których pilnie potrzebuje, w tym części do samochodów, samolotów i pociągów, podał we wtorek Reuters, powołując się na cztery źródła.

Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu poprosiło firmy o dostarczenie list potrzebnych im surowców i sprzętu – powiedziało Reutersowi anonimowe źródło branżowe w Moskwie. Źródło w rosyjskim przemyśle sprzedaży samochodów powiedziało Reutersowi, że ministerstwo wysłało 14-stronicową listę potrzebnych części samochodowych – w tym komponentów silnika, takich jak tłoki, pompy olejowe i cewki zapłonowe, a także zderzaki i pasy bezpieczeństwa – do odpowiednich ministerstw i agencji państwowych w innych krajach, w tym w Indiach.

Rosja wedle podawanych informacji poprosiła również o 41 pozycji dla samolotów i helikopterów, w tym elementy przekładni, paliwo, systemy komunikacyjne i gaśnicze. Prośby – określane jako nietypowe w swym zakresie – zostały złożone na kilka tygodni przed wizytą indyjskiego ministra spraw zagranicznych Subrahmanyama Jaishankara w Rosji na początku tego miesiąca.

Moskwa – Nowe Delhi

Moskwa pozostaje zdecydowanie największym dostawcą broni dla Indii, a Nowe Delhi nie potępiło jednoznacznie ataku Kremla na Ukrainę.

Podczas wizyty Jaishankar wyraził gotowość do zwiększenia eksportu do Rosji, ale niektóre indyjskie firmy stwierdziły, że za handel z Rosją mogą zostać namierzone przez zachodnie rządy.

Istnieje wahanie wśród eksporterów … szczególnie w zakresie przedmiotów objętych sankcjami

– powiedział Reutersowi Ajay Sahai, dyrektor generalny Federacji Indyjskich Organizacji Eksportowych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY