Rosja rozpocznie masową produkcję Szerszenia. To dron do rozpraszania tłumów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Flickr

Szerszeń to dron typu heksakopter, który wykorzystuje zarówno ultradźwięki, jak i infradźwięki do rozpraszania tłumu.
  • Rosyjski Instytut Informatyki im. Karcewa ogłosił, że w przyszłym roku rozpocznie produkcję nowego drona przeznaczonego do rozpraszania tłumów.
  • Ruch ten może sygnalizować spodziewanie się ze strony elit kraju, że niepokoje społeczne mogą wybuchnąć z powodu międzynarodowej izolacji Rosji i sankcji.
  • Szerszeń jest również zdolny do walki i wyposażony w technologię zagłuszania radarów oraz kamerę do zbierania informacji.
  • Zobacz też: Naukowcy o potrzebie picia 8 szklanek wody dziennie: To mit

Rosyjski Instytut Informatyki im. Karcewa ogłosił, że w przyszłym roku rozpocznie produkcję nowego drona przeznaczonego do rozpraszania tłumów, podała we wtorek państwowa agencja informacyjna TASS.

Szerszeń to dron typu heksakopter, który funkcjonuje podobnie jak bardziej typowy kwadkopter, choć wykorzystuje zarówno ultradźwięki, jak i infradźwięki do rozpraszania tłumu. 

Ruch ten może sygnalizować spodziewanie się ze strony elit kraju, że niepokoje społeczne mogą wybuchnąć z powodu międzynarodowej izolacji Rosji i sankcji zachodnich w związku z wojną na Ukrainie.

Szerszeń

Planujemy wejść do seryjnej produkcji Szerszenia po Nowym Roku. Od połowy grudnia do stycznia będziemy już mogli pokazać heksakopter w akcji

– powiedział TASS Witalij Dołgow, szef laboratorium badawczego Instytutu Badań nad pojazdami bezzałogowymi.

Szerszeń jest również zdolny do walki i wyposażony w technologię zagłuszania radarów oraz kamerę do zbierania informacji. Rozwinięcie przychodzi wśród skutecznego wykorzystania dronów przez obie strony w trwającej wojnie na Ukrainie, która jest coraz bardziej kształtowana przez nieuzbrojone pojazdy powietrzne.

Wcześniej w tym miesiącu Iran przyznał się do dostarczenia Rosji “niewielkiej liczby” dronów Shahed-136, które według Kijowa zostały użyte do ataku na infrastrukturę energetyczną (miało to jednak nastąpić przed wojną). Oprócz wielu komercyjnych dronów, rosyjskie siły w trwającym od 9 miesięcy konflikcie wykorzystują produkowane w kraju drony Forpost i Inochodiec.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Moscow Times

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY